| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

Ještě pro Štěpánku sociálně právní minimum

Milá Štěpánko, dovolím si trochu "zpřesnit" některé údaje, které jsi dostala. Jsme v obdobné situaci - jen s tím rozdílem, že my jsme na sňatku již domluveni i na tom, že se chceme stihnout "vzít" dříve, než kluci půjdou do školky - termín jsme si stanovili na letošní srpen a jak vidíš - je po něm (chceme hezkou svatbu - je to pro nás pro oba již druhá a doufáme, že poslední, ale neměli jsme peníze ani na slušný oblek)- to si nestěžuju, prostě jsme konstatovali, že oblečení pro kluky na podzim je důležitější. Teď k soc. dávkám - když jsem žádala o přídavky a soc. příplatek - měla bych na něj nárok tak jako tak,(myšleno i jako vdaná) protože naše příjmy nebyly nic moc, měla jsem celé těhotenství nemocenskou jako OSVČ a živil nás tatínek - teď se to trochu lepší, chtěli po mně čestné prohlášení, že s otcem svých dětí nesdílím společnou domácnost (má také jiné trvalé bydliště), to jsem odmítla poskytnout, protože to prostě není pravda a jeho příjem nám započítávají do vyměřovacího základu pro všechny dávky - takže - kdykoliv znovu žádám o jakoukoliv dávku, dokládám jeho příjem, abychom nedostali "něco navíc". Nezdanitelné minimum se uplatňuje pouze na dítě (žije-li s ním otec ve společné domácnosti) - na dítě od měsíce narození, na tebe - nebudete-li manželé, nikdy nic. Ptala jsem se na to až na MFČR, protože jsem také účetní a čistě z profesního hlediska je zajímavý rozpor v tom, že tatínek nás živí, přiznává se k tomu pro soc. dávky, ale nárok na nezd. minimum na mne nemá. Další věc - vyživovací povinnost vůči tobě mu vyplývá ze zákona, pokud uvedete, že je otcem dítěte do rodného listu (některé svobodné maminky, mají-li problémy s otcem dítěte, vymáhají tuto částku i soudně). Dědění - dítě má národ dědit po svém otci ze zákona takže tam zádrhel není - ty ovšem, pouze, sepíše-li závěť v tvůj prospěch - je mi jasné, že tato strana mince pro tebe nyní není vůbec podstatná, takže spíš to ber jako poznámku naokraj. Budeš-li mít ohledně sociálních dávek další otázky, klidně napiš na e-mail. Měj se krásně - Dana
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Ještě pro Štěpánku sociálně právní minim... Dana , 29 let , dvojčata 19 měsíců 11.9.2000 22:57

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.