| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Genetické testy

21.12.2007 17:35:57 Insula

Re: Pomozte, prosím - spěchá

Našla jsem k tomu jeden podobný dotaz na www.porodnice.cz. Odpovídá MUDr. Miroslav Břešťák problematika prenatální diagnostiky. Tady je:

Dobrý den pane doktore,obracím se na Vás s dotazem ohledně diagnózy, která mi byla zjištěna na UTZ ve 20. týdnu - adenomatoidní cystická malformace plodu, bohužel tato byla potvrzena i následným vyšetřením na NMR.Jedná se o několik cyst viditelných na jedné plíci , druhá plíce je prý v pořádku. Dle informace lékaře není možné zlepšení tohoto stavu v průběhu těhotenství, v praxi se to prý obvykle ještě zhoršuje. Bylo mi řečeno, že se jedná o natolik závažnou VVV vadu, že šance jsou minimální. Moc bych Vás chtěla poprosit o Váš názor, event. zkušenosti s touto diagnózou, nechci udělat špatné rozhodnutí zda skutečně těhotenství raději ukončit nebo je zde nějaká šance na normální život dítětě? Předem Vám moc děkuji za Vaši pomoc a názor.
Dobrý den,
cystická adenomatoidní degenerace plic je vážná diagnoza, těžko se vyjádřit k prognoze. Jde o to, že obraz je popisný, tedy popisuje projev, nikoliv příčinu, která může být různá. Ta je ovšem zjistitelná až po narození. Nejde o zcela beznadějný stav, občas může toto postižení po narození zcera regredovat. Tento obraz je však vždy považován za projev potenciálně závažného postižení.
M.B.
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Pomozte, prosím - spěchá Kotel 21.12.2007 15:17
*Re: Pomozte, prosím - spěchá Insula 21.12.2007 17:35
*Re: Pomozte, prosím - spěchá Béda 29.1.2008 23:35
**pro hvězdičkovou Emesis 30.1.2008 13:10
**Re: Pomozte, prosím - spěchá Pavla Švecová 18.9.2018 15:53
**Re: Pomozte, prosím - spěchá Pavla Švecová 18.9.2018 15:57
***Re: Pomozte, prosím - spěchá Puma 18.9.2018 16:42

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.