| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

6.9.2000 15:04:03 Milena

Re: Milý úřade

Tak nám ten úřední šiml zase hezky řechtá. Tady je má dnešní zkušennost:
Můj 3,5 letý syn nastoupil v pondělí do školky. Tudíž o něj už nepečuji osobně, a tak jsem se šla udat na Obvodní úřad Prahy 8, na odbor dávek státní sociální podpory (jmenuje se to tak správně?), aby mi přestali vyplácet rodičovský příspěvek. Poučena Janiným článkem, šla jsem tam osobně, neb už vím, že dopis nestačí. Sepsali se mnou protokol nazvaný "žádost o ukončení žádosti o vyplácení rodičovského příspěvku" a na závěr mě slečna referentka požádala, ať jí pošlu POTVRZENÍ ze školky (s razítkem), že tam syn opravdu nastoupil!!! Já celkem chápu, že když člověk nějaké peníze od státu chce, musí prokázat, že na ně má nárok, ale dokládat, že nemám nárok na něco, co nechci... To mi přijde opravdu absurdní.
Nehledě na to, že mi není jasné, na základě čeho to potvrzeni vyžadují,protože ani v zákoně, ani v prováděcích předpisech se o takhle nesmyslné buzeraci nic nepíše. S referentkou jsem o tom ale raději nediskutovala, protože nápad vymáhat "potvrzení k povolení nevyplácení rodičovského příspěvku" jistě nebyl z její hlavy.
Rozhodně jim tedy žádné potvrzení posílat nehodlám. Ostatně - jediné, čím mě mohou potrestat je zastavení vyplácení rodičovského příspěvku, což je přesně to, čeho chci dosáhnout.
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Milý úřade Jana, Týnka 13 měsíců 30.8.2000 21:45
*Re: Milý úřade Dana - dvojčata - kluci - 19 měsíců 5.9.2000 19:54
*Re: Milý úřade Milena 6.9.2000 15:4
**Re: Milý úřade Radka Uhrová (dcera 6, syn 3) 7.9.2000 10:0
***Re: Milý úřade Milena 7.9.2000 15:43
****Re: Milý úřade Radka (dcera 6,syn3) 8.9.2000 7:21

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.