| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

30.8.2000 21:45:21 Jana, Týnka 13 měsíců

Milý úřade

Milí rodičové,
chci se s vámi podělit o drobný zážitek.
Jsme čerstvě přestěhovaní a jako uvědomělá občanka jsem oznámila všem institucím písemně změnu trvalého bvydliště, mezi nimi i úřadu st. a soc. péče. Předpokládala jse, že to stačí (pokud už jim změnu nenahlásil Magistrát, který mi ji provedl v záznamech..., ale to by mně spíš překvapilo).
Omyl. Během několika dnů přišel dopis: Výzva. Žádáme vás dle paragrafu xxx a xxx, abyste do osmi dnů od obdržení tohoto dopisu nahlásila změnu trvalého bydliště a číslo OP na úřadu st. a soc.p. atd.atd. Do doby, než tak učiníte, dle paragrafu xxx a xxx vám bude zastavena výplata všech příspěvků (!!!).
Uf, to mně dost překvapilo. Říkala jsem si, co kdyby úřadnice napsala jen: Vážená paní, bereme na vědomí (nebo děkujeme ?) Vaše oznámení a žádáme o jeho doplnění. Dostavte se, bla ba bla.
Není zbytečné raději předem pouštět hrůzu a "vyhrožovat" paragrafy?
A věc má dohru: Dnes jsem na úřad zašla, během chvilky bylo vše vyřízeno, paní úřednice si vzpomínala s úsměvem na můj dopis a se stejným úsměvem mi (skoro omluvně) řekla, že to bohužel nestačí jen oznámit dopisem, ale musí se osobně... Byla velmi milá a tak jsem se odvážila zeptat, proč ten strohý a "hrůzu pouštící" dopis? Odpověděla, no, to víte, předpis je předpis...
Opravdu? Ráda bych viděla jejich směrnice!! Opravdu nemůžou do těch strohých vět vpašovat normální lidská slova?
Vím, že je to drobnost, ale potěšilo by to, aspoň mně.

Ahoj Jana
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Milý úřade Jana, Týnka 13 měsíců 30.8.2000 21:45
*Re: Milý úřade Dana - dvojčata - kluci - 19 měsíců 5.9.2000 19:54
*Re: Milý úřade Milena 6.9.2000 15:4
**Re: Milý úřade Radka Uhrová (dcera 6, syn 3) 7.9.2000 10:0
***Re: Milý úřade Milena 7.9.2000 15:43
****Re: Milý úřade Radka (dcera 6,syn3) 8.9.2000 7:21

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.