| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Šátky, klokanky a ostatní nosítka

Oddělení 12 - kojení

Přeji všem dobrý den!

Doufám, že dnes se stav posunul k lepšímu - ale v lednu 1999 byli moje skušenosti následující:
Syn se narodil v 35. týdnu těhotenství v 7hod. ráno. Jako nedonošený byl umístěn v inkubátoru. Když jsem se na malýho přišla podívat, chtěla jsem vědět jak to bude s kojením. Sestřička mne řekla, že je to zbytečný!!!, že stejně mám jenom "takový" mlezivo. Nakonec souhlasila, abych přišla v 17 hod.!!!, že se zeptá p. doktorky.
V 17 hod. jsem ho mohla poprvé přiložit a to následovně: Sestřička mi donesla malýho a odešla. Po deseti minutách se vrátila s dotazem: " Tak co chytil se?" A zase ho odnesla. Nic i tom jestli nepotřebuju poradit nebo pomoct. Teď přeskočím etapu kdy jsme se to s malým oba učili až do doby než p. doktorka skonstatovala, že mám "málo mléka" a Tomáš se musí naučit pít z flašky, jinak domů nepůjde. Žádný můj návrh a snahu o domluvu na alternativním spůsobu dokrmování nebyla ochotna akceptovat a stím, že nedonošené deti můžou být dokrmováni jenom z láhve.
I kdybych s tímhle souhlasila protože jsem měla "málo mléka" nerozumím postupu p. doktorky u jinýho mimina. Přestože měla maminka mléka pro 10 miminek, malý začal před plánovaným odjezdem domů (v pondělí) "málo pít".
V neděli ráno se situace opakovala a sestřička prohlásila : " To nevadí já ho dokrmím z lahvičky" N a zděšenou reakci maminky proč z lahvičky odpověděla, že to nařídila p. doktorka (jinak se dokrmuje sondou).
Kojení probíhá na "kojírně - židle rozestavěné kolem zdí) a nikdy žádná sestřička mamince neporadila,jestli něco dělá dobře nebo špatně.
Kolikrát stála setřička nad kojící maminkou se špatnou technikou (dítě drželo jenom bradavku) a nic ji neřekla. Nevím jestli se ji nechtělo, nebo to nevěděla - co je horší?
Rada p. doktorky při odchodu dumů byla - Kojit jenom 2x denně, jinak dokrmovat z láhve. Nejlepší způsob jak přestat kojit úplně.
A co říct nazávěr: Kojila jsem když si malý řekl, přkrmovala jenom v případě nutnosti. Kojím dodnes - malý měl 24.7.2000 1,5 roku a určitě to není zásluha Porodnice Obilní trh, Brno.
Radím všem budoucím maminkám aby se vyzbrojili né jenom znalostmi, ale hlavně silou na to si prosadit to co chci. Mně se to bohužel napodařilo.

Přeji Všěm hodně štěstí!

PS: Uvítala bych reakci z vedení Porodnice. Děkuji!
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Oddělení 12 - kojení Daniela Omastová, syn 1,5 roku 11.8.2000 20:53
*Re: Oddělení 12 - kojení Eva,Honza-5,Hanka-3 22.8.2000 23:59

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.