| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak přežít mateřskou dovolenou

8.8.2000 22:16:55 Iva, Matýsek 4 měsíce

Re: Mateřská

Ahoj Lenko,
nevěš hlavu, nic nebude tak horke, jak se Ti ted zda.
V 29 letech jsem odesla z podobne situovane pracovni pozice, zahranicni firma, podrizeni, sluzebni cesty, dobry prijem. Duvodem mimo urciteho vycerpani po peti letech prace a drobnych neshodach s vedenim bylo i to, ze jsem v tom fofru proste nemohla otehotnet. Tak jsme se s manzelem dohodli, ze zkusim par mesicu zustat doma, co to udela a pak se treba uvidi.
Snazila jsem se svou praci delat dale na ZL, krom toho jsem mela vice casu na sebe, manzela i domacnost. V dohledne dobe jsem prisla do jineho stavu a desila se toho co bude nasledovat.
Vzhledem k tomu, ze na mne tehotenstvi pomalu do posledniho mesice nebylo videt, vetsina lidi, s kterymi jsem pracovne prichazela do styku o tom ani nevedela. Krom toho jsem dohlizela na dodelavky rekonstrukce naseho domecku, takze jsem se hadala se zedniky, shanela cement a tvarnice a s elektrikari kreslila rozvody...
Pak se narodil Matysek a ja se musela zacit starat hlavne o neho a desila jsem se, ze prijdou laktacni psychozy a dalsi podobne "nalady".
Šestinedeli uteklo jako voda hlavne diky tomu, ze jsem na nej vubec nemyslela, meli jsme doma spoustu navstev, objezdili jsme spoustu znamych (s Matyskem) a ja se mimo naseho drobka musela samozrejme starat i o dum a lednicku, takze nase prvni spolecna navsteva supermarketu (pediatri by se zdesili) byla asi ve 2,5tydnech. Nemohla jsem nad tim moc premyslet, bydlime na dedine kde je miniobchudek otevreny 2x2hodiny denne, tatku mame velmi zamestnaneho a tak to bylo hlavne o boji proti smrti hladem.
A takhle bojujeme vlastne porad.
Pomahaji mi v tom hlavne dve veci, jednak to, ze mam vlastni auto, ktere jsem si stihla pri praci porodit, takze absolutne nejsem uvazana doma a taky to, ze Matysek je moc hodny a vsechny me ztrestene napady zvlada s ledovym klidem.
No a po vecerech a behem jeho spanku, pokud nezehlim nebo nepacham nejakou podobnou - materskou - cinnost sedim u pocitace nebo telefonu, snazim se pokracovat ve svych aktivitach a zdokonalovat ve www.grafice (s tim jsem zacla v tehotenstvi) a vypada to, ze bych si i tim mohla nejake penize k te nuzne -pomaterske- privydelat.
Mej se prima a nepropadej depresim, pokud budes zoufat, muj e-mail je shar-eddy@email.cz.
Iva
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Mateřská Lenka, 32.týden 7.8.2000 14:44
*Re: Mateřská Milka (30), Kristýnka (6měsíců) 7.8.2000 16:17
**Re: Mateřská Lenka 8.8.2000 10:21
*Re: Mateřská Dana - dvojčata 18 měsíců 7.8.2000 22:6
**Re: Mateřská Lenka 8.8.2000 10:27
***Re: Mateřská Dana , 29 let , dvojčata 18 měsíců 8.8.2000 21:13
*Re: Mateřská Iva, Matýsek 4 měsíce 8.8.2000 22:16
*Re: Mateřská Helča /26/ holčička 20.dní 19.8.2000 21:33
*Re: Mateřská Markéta, 8měsíční Veronika 20.8.2000 20:54
*Re: Mateřská Zdenka + dcerka Zdenka 20mes 21.8.2000 0:47
**Re: Mateřská Lenka, 34 týden 21.8.2000 17:46

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.