| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

Absurdistán

Náš nyní patnáctiměsíční Jeník měl to štěstí, že se narodil v CAPu.

Nejhorší chvilku jsem prožila v okamžiku, když jsem přijela na Bulovku a řekli mi, že v CAPu je obsazeno. Byla jsem odvelena na "hekárnu" před porodním sálem, a to jak se mnou jednaly klasické porodní asistentky tady nebudu rozvádět, ale mohu potvrdit, že mě naprosto psychicky zdeptaly, ačkoliv jinak nejsem psychicky labilní.

Nakonec všechny starodávné bohyně porodu zřejmě stály při mně a já jsem se mohla ocitnout v oáze, zvané CAP. Vůbec nešlo o to, že jsem si mohla lehnout do vany a v klidu relaxovat, ale o to, že už jsem nebyla jen kus, který je nutno dnes odbavit, všechno je to o přístupu a vztazích. Jsem velmi ráda, že jsem mohla porodit přirozeným způsobem (a znovu tímto děkuji porodní asistence Janě Dvořákové) a všem svým známým, pro které je to aktuální,jsem CAP doporučila a hodlám to dělat i nadále.

Když jsem svůj porod líčila jako normální, bezproblémový zážitek svým kamarádkám, které rodily již dříve, myslely, že jsem se asi zbláznila nebo přinejmenším upadla na hlavu. Bylo mi jich líto, ale chápu jejich názory po tak hrůzných prožitcích. A bylo mi jich líto, protože si myslely, že to jinak ani není možné.

Proč chcete zrušit CAP? Něco tak normálního a přirozeného, vítězství zdravého rozumu a lidskosti? Všichni dnes, od politiků přes ekology až po lékaře, volají po "návratu k přírodě" (ne ve smyslu zpátky na stromy!)a vy chcete zničit jeden malý výhonek na této cestě, který se měl čile k světu? Proč? Co vás k tomu vede?

Žádám vás o vysvětlení, pane primáři i vás, pane řediteli!

Všem porodním asistentkám v CAPu vzkazuji: nedejte se!! Nevím, jak jinak Vám mohu pomoci.

Naďa Vlhová
0604/364280
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Absurdistán Naďa, Petr a Jeníček Vlhovi 7.8.2000 15:25

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.