| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

Re: porodnice Motol

Původně jsem byla rozhodnutá jít své dítě porodit do Motolské porodnice, říká se, že je to největší porodnice v Praze, nejlépe přístrojově vybavená atd. Je asi největší, možná i nejlepší, ale po mé zkušenosti s přístupem sester a lékaře jsem se rozhodla, že zde rodit nebudu. Po nepříjemném rozhovoru po telefonu se sestrou, která objednává do poradny a na monitor jsem si říkala, že v nemocnici bude snad přístup k budoucím matkám lepší, a zkrátka, že to zkusím. Když jsem přišla do poradny, byla jsem ve 37.týdnu těhot. + 6 dní, tudíž mi chyběl 1den´, abych mohla jít na monitor. Sestra mi hned mezi dveřmi sdělila, že na monitor nepůjdu, že jsem se špatně objednala, že mohu až od zítřka, že pojišťovna proplácí nemocnici pouze 4x monitorování během těhotenství a tudíž že až za týden. Pravila, ať počkám, že si mě zavolá. Když mě zavolala do ordinace, změřila tlak, snažila se nebýt již tak nepříjemná a chovala se celkem normálně. Ptala jsem se jí na epidurální anestezii, zda jí podávají na žádost pacientek bez problémů, jestli se za ní platí, nebo zda je hrazená pojišťovnou. Zde na internetu v přehledu přažských porodnic Motolská nemocnice odpovídá, že s epidurální anestezií není problém, a že ji běžně podávají. V Motole jsem se však dozvěděla jinou skutečnost a ta zněla tak, že jelikož u epid. anestezie musí být přítomen anesteziolog, kterých je v nemocnici nedostatek, tak epid. anestezii běžně nepodávají, pouze ve vyjímečných případech např. u císařských řezů atd. A že porod je běžná věc, a proto není třeba u porodu zdržovat ještě anesteziologa, když stačí, že už je tam přítomen porodník. Že to jistě zvládnu, když to zvládly všechny ženy, že to zas tak hrozná bolest není, a že bych se měla spíše zajímat, aby bylo vše ostatní v pořádku. Jinak v případě, že anestezii podají, tak je hrazená v Motolské nemocnici pojišťovnou. (Např. v Krčské porodnici hrazena není a platí se 3500,- Kč). Dále jsem byla upozorněna na to, že v případě, když bude oddělení v době mého porodu přeplněné, že je možné, že budu umístěna na jiném oddělení, tudíž že dítě nebude se mnou - to bude na novorozeneckém, a až se místo na pokojích 6nedělí uvolní, tak budeme společně. Poté následovala prohlídka mladým doktorem, který byl celkem příjemný, probral se mnou rodinnou anamnézu, avšak vyšetření zrcadly bylo poměrně bolestivé a nepříjemné. Po těchto zkušenostech jsem se rozhodla, že raději zkusím jinou porodnici, a do příští poradny jsem zašla do porodnice k Apolináři. Bylo tam ještě více těhotných žen než v Motole a personál nemocnice se ke všem choval velice laskavě a příjemně, i když práce měli jistě více než dost. Prohlídka lékařem - rovněž zrcadly byla normální, bez jakékoliv bolesti, takže je vidět, že i takto to jde. Doktor byl velice příjemný. U Apolináře mi bylo řečeno, že epid. anestezii nabízejí na sále každé ženě, a že je hrazena pojišťovnou. Dále u Apolináře pořádají každý pátek od 11 hod. prohlídku porodního sálu a oddělení šestinedělí, takže je možnost se s prostředím v případě zájmu předem seznámit. V Motolské nemocnici mi bylo řečeno, že tato možnost tam není.
Odpovědět
Průběh diskuze (16 názorů)
Re: porodnice Motol Radka z Prahy 16.4.2000 10:11
*Re: porodnice Motol Magda, 2 deti 12.6.2000 15:59
**Re: porodnice Motol Lenka,vojtíšek narozen 30.6.2000, Apolinář 22.6.2000 16:3
***Re: porodnice Motol Jana 22.6.2000 22:58
****Re: porodnice Motol Ludmila Bourková, dvě dospělé dcery 21.8.2000 15:26
*****Re: porodnice Motol pro pí Bou... Lída, kluk 15m 22.8.2000 22:36
***Re: porodnice Motol Martina, 23. tyden 26.6.2000 13:57
*Re: porodnice Motol Hedvika, 39.týden těhotenství 6.8.2000 17:20
**Re: porodnice Motol Milada, 26.týden, syn 4,5 roku 6.8.2000 21:55
**Re: porodnice Motol mááma 20.3.2009 22:51
*Re: porodnice Motol Iveta 1.2.2001 17:41
*Re: porodnice Motol Kamila, syn 2a půl roku 8.7.2001 20:40
*Re: porodnice Motol Michaela Čadská,Mireček 6 let 25.5.2004 9:6
**Re: porodnice Motol Edita, Terezka 6/2003 25.5.2004 10:30
*Re: porodnice Motol dantis, 3dcery 29.5.2004 9:24
*porodnice Motol? Super dantis, 3dcery 29.5.2004 9:32

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.