| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Rodina a jak v ní přežít

28.7.2000 9:24:17 Olga, syn 4 roky

Re: Nevím si rady, prosím poraďte

Milá Jano, asi máme stejný problém. Můj muž je taky především intelektem pracující člověk, ale doma co se týče tzv. chlapských prací je to s ním na levačku. A to je navíc "synek z chalupy", takže by u něj člověk předpokládal opak. Taky nemůžu říct, že by to dělat nechtěl, protože je nějaké nemehlo, většinou když už se rozhoupe, tak to udělá hezky a dobře, což opravdu nikdy nezapomenu náležitě ocenit. Jiné je to u nás jenom v tom, že když ho s tím pořád otravuju, tak to pak nakonec udělá bez kraválu.
Já osobně uplatňuji taktiku, že i kapky vody udělají dírku i do tvrdé žuly, když padají neustále a dlouho. Takže ho s tím denně otravuju, ale spíš v tom smyslu, že to ironizuji a dělám si z něho srandu. Je pravda, že můj muž je v podstatě dobrák, takže to moje špílcování snese, nevzteká se a nakonec se výsledku dočkám, ale dá to teda fušku.
Další problém, který mě teda trápí víc a ve kterém bych potřebovala poradit, je auto.
Po mém tatínkovi jsem zdědila pěknou Mazdičku, ale stojí nám v garáži. Máme sice řidičák oba, ale s řízením nemáme ani jeden moc zkušeností. Já bych ale auto chtěla využívat, co si budeme povídat, spoléhat jenom na městskou dopravu, to je člověk s malým dítětem jako uvázaný u boudy. O nějakých rodinných výletech ani dovolených nemluvě. Známí mi říkají, tak si připlať v autoškole další hodiny a pomalinku začni jezdit sama. No, má to svá ALE: 1) auto by potřebovalo i technicky dát trochu dokupy, když tak dlouho stálo - myslím tím opravdu drobnosti jako vyměnit olej, dofouknout pneumatiky atd., ale to fakt neumím, vždyť ani pořádně nevím, kam se co leje.
2) i kdybych se to teoreticky naučila, nebo si to nechala vysvětlit a příp. udělat od známých, už bych si fakt musela říkat, na co toho chlapa vlastně doma mám? Spravuji synkovi hračky, pojistky, i ten odpad v koupelně jsem se už naučila protáhnout (protože kdybych s takovými prkotinami měla čekat na manžílka ....), ale jestli mi rozumíš, ta záležitost s autem, to už je prostě určitá hranice, za kterou nemůžu jít.
Na závěr v tomto fóru oblíbená otázka: co vy, pánové, na to?
Nemyslím to jako nějakou hozenou rukavici ve smyslu proč vy chlapi jste na nás ta bakaní. Ale spíš bych opravdu ráda věděla jak to vidí druhá strana a v čem případně dělám chybu já, že se mi tak nedaří.

Díky Olga.
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Nevím si rady, prosím poraďte Jana, zatím bezdětná 28.7.2000 8:53
*Re: Nevím si rady, prosím poraďte Olga, syn 4 roky 28.7.2000 9:24
*Re: Nevím si rady, prosím poraďte Lenka (26) 28.7.2000 9:33
*Re: Nevím si rady, prosím poraďte Stáňa B. , vdaná, bezdětná 31.7.2000 15:27

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.