| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

20.7.2000 14:45:36 Martina, 26. tyden

Re: JE TO DIVOCH

Mila Klaro,

s RH negativni si nedelej vubec zadne starosti. Pokud je to tvoje prvni tehotenstvi a pred tim jsi nebyla na zadnem potratu, tak to nema zadny vliv.
Funguje to totiz tak, ze kdyz ma matka jiny Rh faktor nez jeji dite, tak pri styku matciny krve s plodem (pouze pri potratu nebo pri porodu) se mohou zacit tvorit protilatky, ktere samozrejme skodi.
Jak mi vysvetloval muj doktor, tak tady v Cechach se toto dost hlida, takze v pripade, ze dojde k tvorbe protilatek (po porodu nebo po potratu), tak se matce pichne nejaka specialni latka, ktera ty protilatky zlikviduje. Nekdy se ale muze stat, ze se to treba po potratu zanedba (nepredpokladam, ze je to mozne pri normalnim tehotenstvi) a pak by mohl nastat problem, protoze protilatky v krvi zeny zustanou a pusobi problemy pri dalsim tehotenstvi.
Predpokladam, ze cekas prvni miminko, takze se nemas vubec ceho obavat. Pouze te budou jen trochu vice sledovat.
Jinak muj lekar mi dale rekl, ze v nasem tele existuje dalsich asi 50 faktoru, ktere maji na tehotenstvi vliv, ale protoze nejsou tak zname jako Rh faktor, tak se o nich tolik nemluvi a nepise.
Doufam, ze se mi podarilo to trochu objasnit.

Martina
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
JE TO DIVOCH Klára(15.týdnů) 20.7.2000 14:10
*Re: JE TO DIVOCH Radka, 25 20.7.2000 14:27
*Re: JE TO DIVOCH Martina, 26. tyden 20.7.2000 14:45

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.