| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

19.7.2000 16:03:42 Ivana, 24.týden,6-letý syn

Role tatínka (?)

Hlasovala jsem pro málokdy, ale částečně proto, že nemůžu s čistým svědomím říct, že je to u nás tak akorát. Nejde mi totiž ani tak o fyzickou pomoc v domácnosti a při výchově, ale hlavně o to aby, když už je tatínek doma (je stále ještě pracovně dost vytížen), tak aby byl přítomen i "duševně", uměl se naladit na svého potomka, uvědomil si, že jeho chování je, ať chce nebo ne, vzorem pro jeho syna. Můj manžel se začal takto "duševně zpřítomňovat" až kolem synových tří let věku a já dodnes cítím, jak ty tři roky synovi někde uvnitř dušičky chybí. A to se mu dnes věnuje na jejich společných výletech opravdu naplno. Jenže život nesestává jen z výletů, ale i z každodenního potkávání se, rituálů a komunikace a tady jsou pořád kamenem úrazu manželovy příchody domů - často se dějí v době, kdy se už syn chystá spát nebo už dokonce spí. Pokud se to stane 5x v týdnu, ani ten nejbáječnější výlet nemůže tento ztracený čas úplně nahradit. Ale abych tu jen nesmutnila, chci ještě říct, že pevně věřím, že se rodinná situace bude dále měnit, (samozřejmě k lepšímu) a že cítím, že s očekávaným příchodem druhého potomka vzrůstá i manželova chuť a síla ke změně. Držím mu palce.
Ivana
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Role tatínka (?) Ivana, 24.týden,6-letý syn 19.7.2000 16:3

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.