| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

9.7.2000 10:41:08 Jarka Rohová

Re: Našema očima

Chvíli jsem se rozmýšlela, jestli vůbec reagovat. Že byla uražena moje osoba - čert to vem, ale aby kdosi z neznalosti věci odsouzel mého muže, to je i na mne dost „silné kafe“. Takže Vševědoucí Petře, nezbývá mi, než se bránit takto veřejně.
Tvoje dedukce vůči nám jsou opravdu zajímavé. Aby někdo poučoval a myslel za mého muže a určoval, co potřebuji já, je přece neslýchané. Ale hezky popořádku:
Na to, že si odporuješ a zamotáváš se do klišé, na to se mi nechce reagovat, asi si každý udělá obrázek sám („Já vůbec neříkám, že by to nebylo krásné, kdyby byla pravda, že si zdravotní péči platíte. Uvědomte si prosím, že využíváte služeb státního zařízení, které je naprosto nedostatečně financováno ze zdravotního pojištění, které platíme my všichni“. - Tak platíme si vlastně to pojištění nebo ne?).
- Zda jsem u porodu potřebovala svého manžela nebo ne, do toho mi opravdu dosud nikdo nemluvil, ty jsi první. Připadá mi nestydaté podsouvat mi, co pro mne bylo v tu chvíli nejdůležitější. Jelikož jsme měli potíže
s hlídáním syna, tak jsem raději manželovi radila, aby zůstal doma. Kdybych tušila, že se ti to nebude líbit, svěřím o půlnoci svého čtyřletého syna komukoliv. Navíc mi připadá komické přepočítávat lásku na hodiny strávené
s ženou u porodu, když manžel je potřeba nejen tam, ale i po příchodu z porodnice. Už víš o čem mluvím? Zameť si před vlastním prahem a neházej špínu na druhé. Nebo mám snad uveřejnit úryvky z dopisů Tvé ženy, ve kterých
„celá šťastná jásá“ nad tím, jak je její manžel pozorný a jak moc jí s dítětem pomáhá? Tvá nadutost by si to zasloužila.
- z obou kurzů si pamatuji všechno, jakým právem o mne prohlašuješ, že jsem na mnohé zapomněla, když se my dva vůbec neznáme? Mám to brát tak, že tam kde ti chybí argumenty si prostě něco vymyslíš? Jestli chceš,
jsem klidně pro, abychom se sešli a ty řekneš do očí mne a mým dvěma kamarádkám, které mají z kurzů také rozpačité pocity, že jsme zapomětlivé.
- také mne udivilo, že některé naše postřehy odmítáš s tím, že manžel vlastně u většiny nebyl. Příspěvek jsme ale psali OBA a chceš mi snad tvrdit, že jsem u svého vlastního porodu nebyla?
- takže závěrem: Z tvé reakce vyplývá, že když si dovolíme vedle kladů napsat i zápory, považuješ to za znevažování práce porodnice. My jsme přece dovedli i pochválit a děkuji i teď, ale proč nenapsat i to, co se nám nelíbilo, na to máme právo a myslím si, že to může nemocnici prospět zrovnatak.
K problémům, které nám nejvíce vadili, jsi se vůbec nevyjádřil, až na tvůj legrační nápad prožít několik hodin v porodním boxu s kyslíkovou maskou na obličeji (pokud ti není jasné, že spálený benzin v porodním sále
prostě být cítit nesmí, tak se radši k ničemu příště nevyjadřuj). Na místo toho jsi se vrhnul na očerňování těch, kteří svět vidí se vším všudy, i s chybami.
A pokud se ti nelíbí kritické připomínky, piš raději někam jinam, aby zde mohla probíhat svobodná diskuse se vším všudy.
Předem děkuji za omluvu.
Jarka
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Re: Našema očima Petr Zahradník 5.7.2000 14:20
*Re: Našema očima Jarka Rohová 9.7.2000 10:41

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.