| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Děti rozvedených rodičů

19.12.2003 21:16:15 Diny (10 letá dcera, těhotenství 20 tt)

Re: jak to je?

Reo,

nedá mi to, abych se nepřipojila k diskuzi. Protože jsem si soudem a rozhodováním o střídavé péči prošla poměrně nedávno, tak ti mohu myslím odpovědět docela fundovaně, to si troufám:)

V žádném případě vám soud nepovolí střídavou péči, pokud budete bydlet od sebe daleko natolik, aby dítě měnilo školu, kamarády... Střídavá péče je povolená jen v tom případě, že za a) časový úsek pobytu dítěte je pravidelný a ne dlouhotrvající, tedy optimálně je to 14 dní až měsíc už jednoho z rodičů a následně u druhého. Za b) Změna školy, kamarádů...to prostě nepřichází u střídavé péče v úvahu a myslím, že to má dost velkou logiku, ono stačí, když ten prcek má dva domovy, mít ještě dvě školy, různé kamarády, kde je pak zázemí???

My to s ex řešíme tak, že před soudem máme rozhodnutou střídavou péči po týdnu, ale v praxi je to dlouhá doba jak pro dcerku, tak pro nás. Takže...střídáme se ob 3 - 4 dny, bydlíme od sebe 12 km, přičemž já to mám do školy dál, ale je to maličkost, malá jezdí z vesnice autobusem a někdy pro ní dojedu do školy autem. Kamarády má samozřejmě jak tady, tak tam, ale např. její spolužačka k nám jezdí pravidelně na víkendy... Prostě, malá má sice dva domovy, ale v nich milující rodiče, kteří spolu vycházejí mohu říct přátelštěji, než v době rozvodu a dokážeme se na lecčems dohodnout a neděláme si problémy. Dcera je pro nás na 1. místě, pro oba, nechceme aby trpěla rozvodem, kterým nepochybně trpí, ale snad ne tolik, jako kdyby jednoho z nás viděla jen jednou za 14 dní o víkendu. Navíc malá vychází skvěle i s našimi novými partnery, já čekám teď miminko a na to se všichni moc těšíme:) Doufám, že si nikdy nic nebudeme vyčítat, kromě svého osobního selhání, ale vůči malé minimálně. Střídavá péče si myslím, že u vás opravdu vhodná není, nepovolí vám jí, soud určitě ne, zkuste se dohodnout mezi sebou, ale i tak mi to připadá přitažené za vlasy, střídat školy...a tak vůbec.

Asi jsem tě nepotěšila, ale myslím, že by člověk měl koukat především na dítě, na to, aby to pro něj nebyla psychická zátěž, aby trpělo rozvodem rodičů co nejmíň, musí mít nějaké jistoty, stačí, že svět je i tak pěkný chaos...

Měj se pěkně,

Diny
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
jak to je? Rea,Maddie03,Alex*,Bianca 1/10 9.12.2003 16:36
*Re: jak to je? Helena,Evička+Alex 8/02 10.12.2003 12:14
**Re: jak to je? Rea,Maddie03,Alex*,Bianca 1/10 11.12.2003 8:2
***Re: jak to je? Helena,Evička+Alex 8/02 11.12.2003 16:38
***Re: jak to je? Myshka + 2 12.12.2003 6:44
****Re: jak to je? Rea,Maddie03,Alex*,Bianca 1/10 14.12.2003 2:16
*****Re: jak to je? Myshka + 2 14.12.2003 4:50
******Re: jak to je? nechápající 15.12.2003 13:7
*******Re:take nechapu milenax 19.12.2003 19:22
*Re: jak to je? Diny (10 letá dcera, těhotenství 20 tt) 19.12.2003 21:16

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.