| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Tchán a tchyně

18.12.2003 17:27:44 savinka

Re: Byli jsme tam...

No market, to je fajn. Tedy za prve to, ze ve chvili, kdy ja smolim prispevek a ozivuji mrtvou diskuzi, ty se ozves s aktualnim stavem veci. No a za druhe samozrejme je fajn, ze se to hnulo. OK, nebylo to podle tvych predstav 100%, ale nemuzes mit vsechno hned. Musim zopakovat, co uz jsem jednou psala: nevyrcene je nebezpecne. Je mozna fajn, ze tchan tentokrat nekricel, ale az zase bude, bude to bolet o moc vic. Meli byste - teda ja bych radila - priste az se uvidite, coz bude urcite o svatcich, tematu jidlo, se pri tom vsem cukrovi a salatu nevyhnete, meli byste si jasne stanovit pravidla. Lehko se to pise, hure provede, ale ja tuhle zkusenost udelala. Sice mi vzdycky v te chvili, kdy chci rict neco co bych nemusela trochu dreveni jazyk, zene se mi krev do tvari, nakdy i slzy do oci, ale reknu to - v pripade me tchyne se prezene neskutecna bourka, padnou vyrazy, ktere jeste dlouho vyhanim z hlavy, ale ona uz si dava priste pozor. A to by mohlo myslim fungovat i u Vas, kazdy zkousi, co mu ten druhy povoli. Kdyz tchan vi, ze do toho muze beztrestne kecat, vzdycky bude a neusetri si zadne invektivy vuci tobe a svemu synovi. Proto bych se priste, az se zacne o jidle chopila slova a rekla : Mame na stravovani naseho syna jiny nazor nez vy, nechceme se s vami hadat a proto prosim, nechte starost o synovo jidlo a jeho jidelnicek vubec na nas. Kdyz budeme chtit od vas - jako od zkusenych rodicu radu - prijdeme a zeptame se, ale jinak se prosim zkuste zdrzet komentaru...Dle meho, kdyz dodrzis slusnou formu nemohou rict ani popel, i kdyz...nikdy nerikej nikdy Moje tchyne, vzdycky kdyz ja mam pocit, ze nemuze zacit rvat, kdyz ja ji to tak hezky klidne vysvetluju, zacne a servitky si nebere..tak se kousu do jazyku a o samote se vybrecim. O samote, je dulezite. Muj dedecek, jeste kdyz jsem byla relativne mala na chapani mezilidskych vztahu mi rekl: Nikdy nebrec pred tim, kvuli komu brecis. Zneuzije toho. Az postupem casu jsem pochopila - bohuzel uz mu to nepovim..Plac v takovych chvilich, ktere tady resime, je jen odhalenim toho jak jsme zranitelni a slabi. A lide si vzajemne hodne ublizuji prave proto, ze vyuziji pozice toho v te chvili nezraneneho a silneho..Zkus se o svatcich a vubec vsech dalsich setkanich chovat jako ten silnejsi..uvidis,ze za chvili budes...
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Byli jsme tam... Marketka 18.12.2003 16:47
*Re: Byli jsme tam... savinka 18.12.2003 17:27
*Vesele Vanoce a hodne stesti do Noveh... Stana 24.12.2003 14:41

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.