| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : září 2003

17.12.2003 9:10:29 Katka, Maki, *03 a Anicka, *08

Re: Kojeni, jeste tip pro Zoubka

Simco, ja samozrejme znam "velkou pravdu", ze kojene dite zadny caj nepotrebuje, ale uz mam overeno, ze to tak vzdycky neni. Ja davam cajik pouze tehdy, pokud vidim, ze je potreba, coz bylo prvni tydny, kdy se mi spustilo pozde mleko a nechtela jsem dehydrovane dite. A pak ted v pripade te laktacni krize, zpocatku kvuli dehydrataci a tedka, kdy uz je mlika dost, ale jeste mi pri kojeni pres den casto vyprazdni oba prsy, aby se pak napila a to hutne mliko splachla. Normalne to delam tak, ze po vypiti jednoho prsu dam docucnout z druheho predniho mlika, ale to ted jeste nestaci, takze davam docucnout cca 2x denne trosku caje. Ja male je znat, ze to potrebovala, chutna ji a dela ji to moc dobre. (I kdyz jak kdy, nekdy ho nepotrebuje, ale to uz nechavam na ni, umi si "rict" sama).
Nejsem typ, ktery veri vsem pouckam, byt od Laktacni ligy. Snazim se pouzivat hlavu a obcas se mi to hodne vyplati. Dalsi priklad muzu uvest, kdyz jsem po te nemoci skoro nemela mliko, tak podle LL je zasada prikladat co nejcasteji, mliko se spusti. Delala jsem to tak prvni den a efekt byl, ze mala vycucla kazdou kapicku, co se vytvorila a vetsinu casu sala naprazdno. Zacala se pekelne vztekat a vecer odmitala vzit prs do pusy po nekolik hodin, i kdyz se mezitim uz mliko vytvorilo. Musela jsem ji dat cucnout Beby abych ji vubec motivovala k pokusu o sani. Takze druhy den zadne prikladani po hodine (a na tvorbu mlika jsem nepozorovala zadny vliv), ale hezky po dvou hodinach, v mezicase dudlik a zabavovani. Celkem to slo, ani moc nervala a rychle si zvykla. Mezitim se mliko stacilo utvorit a i kdyz ho nebylo dost na uplne nakrmeni, vytahla si dost na to, aby nemela hlad, vzdycky prs uplne vyprazdnila a nezratila chut pit z prsu. A mliko se za par dni udelalo a mala uz ma zase druhou bradu.:)
Na moje dite taky neplati, ze se odstavi po flasce, ale naopak ma tendenci se odstavit, kdyz saje naprazdno. Takze si myslim, ze poucky o kojeni jsou prima vec, ale clovek musi premyslet, znat svoje dite a delat to, co jim obema vyhovuje. Obvykle mi nedela potize vylustit, co mala chce a dat ji to.
Osobne velice obdivuju Zoubka, jak usnadnuje Lucince kojeni tim vecnym odstrikavanim, na to bych asi nemela cas ani sily.
Priznam se, ze na tvem miste, Simco, bych asi premyslela a zkusila, zda takhle caste kojeni (pokud dite dost pribyva) nemuze byt tim, ze ma mala zizen a ze by ji stacilo par hltu caje. To je ale muj dojem, ty musis vedet nejlip, jestli to tam muze byt a treba ti to takhle vyhovuje vic.
Lucko, to je sok, kdyz se to najednou prekuli, co? Makula se napred otacela jen kdyz jsme ji sikovne polozili. Pak jsem si ji jednou odlozila na postel na brisko a nez jsem se otocila, tak najednou se dite kuli malem z postele.:) Byla ohranicena polstari a perinou, ale stejne ve mne hrklo.
A jak jsou na tom vasi drobecci s rucickama? Taky si s nima tak krasne hrajou? To je pohled pro bohy.:)
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Ahoj v pondělí Lucka+Áďa 9/2003+Káťa 11/2005 15.12.2003 22:30
*Re: Ahoj v pondělí Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 16.12.2003 11:39
**Kojeni, jeste tip pro Zoubka Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 16.12.2003 13:45
***Re: Kojeni, jeste tip pro Zoubka Simca+2baby 16.12.2003 16:57
****Re: Kojeni, jeste tip pro Zoubka xxxxxxxy 16.12.2003 23:12
*****Re: Kojeni, jeste tip pro Zoub... Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 17.12.2003 9:10
******Re: Kojeni, jeste tip pro Zo... Simca+2baby 17.12.2003 10:46
*******Re: Kojeni, jeste tip pro ... Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 17.12.2003 11:17
********Re: Kojeni, jeste tip pr... Simca+2baby 17.12.2003 12:45

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.