| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

16.12.2003 22:23:18 Fořtka

Re: Pozdrav pro Lenku

Jojo, v pohodě a navíc do vany:-)
Problémy jsme nakonec ani neměli, ale jen díky naší úžasné dětské doktorce. Ač jsme ji do toho zatáhli v podstatě proti její vůli a ona je proti porodům doma, uznala, že lepší rodit doma než v autě... a vlastně nám všechno vytelefonovala. Volala na matriku, takže tam, ač nevěděli co a jak, si zjistili, kde vezmou rodné číslo... Po týdnu nám poslali rodný list, kde je úžasné místo narození - adresa našeho bydliště:-). Takže náš dům je Leontýnky rodný dům (a naše vana rodná vana:-))).
Očkovací průkaz byl pro nás dost nedobytný, mají ho jen porodnice, kde jsme nebyly. Státní zdravotní ústav, který ho vydává, žádné nemá, protože stát nemá peníze na dotisk... Nakonec nám ho sehnala kalmetizační sestra, když jsme šli na očkování proti TBC (které nám opět vytelefonovala naše dětská dr.) - ale ta ho sehnala jen z dobré vůle a díky tomu, že její dcera pracuje v jedné pražské porodnici. Nebýt její snahy, asi bychom byli navždy bez něj:-).
Žádost o porodné budeme podávat doma, ale tam se vlastně ani nic kolem porodu nevyplňuje, tak snad problémy nebudou. Jinak mateřskou jsem nikdy nebrala, zrovna tak přídavky na děti, takže kolem toho informace nemáme - ale předpokládám, že porodné i dávky na děti se dávají bez ohledu na místo porodu, protože základem je vlastní narození a existence dítěte...

Tak já můžu v souhrnu říct, že to úředně (i zdravotně) proběhlo všechno hladce. Všichni se sice tak jako opatrně ujišťujou, že jsme to neplánovali a byl to opravdu překotný porod, tak jim to odkýveme a je klid:-). Pokud vím, maminy, co porod doma plánovaly a sehnaly si k němu porodní asistentku, to tak jednoduchý neměly:-(. A bohužel to vypadá, že se změny k lepšímu moc nechystají, aspoň co sleduju snahu "vyšších míst" zabránit PA v poskytování porodní péče doma. Skoro jako by někdo na patřičných místech nechápal, že směřujeme do EU, ne pryč od ní:-(((
Snad jsem zodpověděla všechno - ale klidně se ptej(te) dál, já jsem hrozně ukecaná:-)
L.
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
DOMA ~ promin ucim cesky Yzzy~ 5 detska 16.12.2003 16:54
*Re: DOMA ~ promin ucim cesky Fořtka 16.12.2003 19:33
**Pozdrav pro Lenku Vlaďka,Sára 13.3.2003 16.12.2003 20:25
***Re: Pozdrav pro Lenku Fořtka 16.12.2003 22:23
****Re: Pozdrav pro Lenku Fořtka 16.12.2003 22:24
****Re: Pozdrav pro Lenku Vlaďka,Sára 13.3.2003 17.12.2003 12:34

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.