| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : LMD a hyperaktivita

16.12.2003 21:27:29 Fořtka

Ahoj Báro Červánku,

tak tak čtu a zjišťuju, že Marťule má LMD. Znám vás z náhradní rodiny a je to moc krásná holčička s jiskřičkama ve vočích (to jen tak mimochodem) :-).

Já jen že náš Ondra má LMD diagnostikovanou taky, zejména dysgrafii, k tomu slabou dyslexii (a podezření na dysortografii). Takže se nám podařilo sehnat nějaké informace o situaci s PPP v Praze (i když bydlíme kousek za Prahou), a taky mám nakoupenou nějakou literaturu.

Vy jste myslím taky z Prahy, ne? Pokud bys chtěla, můžu Ti (třeba mejlem) poslat nějaký tipy - i když vzhledem k vaší situaci už jste určitě objevili Dyscentrum, Základní školu pro děti se SPU na Praze 2 (někdo, možná tinas?, tu psal, že odnož je i na Proseku).

Mám i takový docela dobrý testy, ze kterých přesně poznáš, kde jakej spoj dítěti chybí, a pak na to jsou přímo vypracovaný cvičení, na kterých se trénuje, aby se ten spoj jako dovyvinul... to je samozřejmě řečeno hodně zjednodušeně, ale zhruba tak to je.

No a my máme navíc výbornou školu s výbornou paní ředitelkou, která mi dávala nějaký cvičení a ještě se mnou bude nějaký věci probírat, až s Ondrou udělá testy - pak nám přímo zadá, co máme dělat. U těchhle věcí se pak pracuje tři měsíce každý den ve zhruba stejnou dobu, asi tak 5 až 10 minut, ale nesmí se ani jednou vynechat - prý to po těch třech měsících spolehlivě nastartuje ty vyhaslý spoje, na který je to cvičení zaměřený. Znělo mi to dost fantasticky, ale vím o dítěti, u kterýho to fakt zabralo - a paní ředitelka ví o více než jednom:-)))

No tak to jsem se rozepsala... kdybys chtěla, napiš a můžem to dát nějak dohromady. Zdravím Marťuli! Lenka
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Ahoj Báro Červánku, Fořtka 16.12.2003 21:27
*Re: LMD-prosím o radu tinas 16.12.2003 22:5
**Re: LMD-prosím o radu Červánek 16.12.2003 22:34
***Re: LMD-prosím o radu Lidka 16.12.2003 23:25
****Re: LMD-prosím o radu tinas 17.12.2003 9:7
*****Re: LMD-prosím o radu Červánek 17.12.2003 9:56
******Re: LMD-prosím o radu tinas 17.12.2003 13:48
*******Pro Tinas Šárka, syn skoro 13 let 17.12.2003 16:29
**Tinas, Fořtka 16.12.2003 22:51
**Pro Tinas Šárka, syn skoro 13 let 17.12.2003 11:40
*Re: Ahoj Báro Červánku, Červánek 16.12.2003 22:28

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.