| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

1.7.2000 6:15:18 Radka, dva synové

Re: Nejlepší ?!

Děkuji za gratulaci, Markéto. Také už jsem slyšela, že Apolinář je jiný - a lepší - než Podolí, takže proč tomu nevěřit. Jen mě zarazila tvoje poznámka v tom smyslu, že bys do CAP nešla rodit i z obav před tím, co by se stalo při první komplikaci. Víš co? Bylo-li by ji třeba řešit na sále, otevřely by se dveře na sál, kam by rodičku převezli. Navíc, zajímám se o porody již dlouho a i zdravotníci přiznávají, že vteřiny většinou nerozhodují. To je na námitku, zda by se to stihlo. Ono i v klasické porodnici to někdy trvá dost dlouho, než se třeba lékaři rozhodnou řešit porod císařským řezem či nějakým jiným zásahem, předchází tomu například dlouhé monitorování a jeho průběžné vyhodnocování. Někdo se třeba bojí toho, že v CAP sleduje porod jen porodní asistentka a lékař přichází až na samotný závěr a má pocit, že v klasické porodnici je na tom lépe, protože jej stále sleduje lékař. Jenže tak to přece stejně není, i tam velmi často vede porod asistentka a lékař se volá jen ke komplikacím. Takže možná ten dojem většího bezpečí vyvolává větší počet přístrojů, monitorování a vyšetřování. Mám takový pocit, že tvá obava z CAP - který samozřejmě nemusí každému vyhovovat - plyne ze zkreslených informací. Bohužel, mám takovou zkušenost, že jej někdy šíří zdravotníci z jiných porodnic. Jen doufám, že v tom není zlý úmysl...
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Re: Nejlepší ?! Radka, dva synové - dva a půl roku a dva měsíce 28.6.2000 6:51
*Re: Nejlepší ?! Markéta, máma od půlroční holčičky 30.6.2000 23:5
**Re: Nejlepší ?! Radka, dva synové 1.7.2000 6:15

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.