| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Tchán a tchyně

18.11.2003 17:33:12 marketka

Ze v tom nejsem sama?

Ahoj holky. Obvykle takhle nikam nepisu, ale jsem uz tak zahlcena tim svym bebickem, ze jsem si rekla, ze udelam vyjimku a napisu nekohu nezaujatemu. Zacalo to hezky. V 19 letech svatba, v 21 porod syna. S tchyni jsem si perfektne rozumnela uz od zacatku. Byla skvela, hodna, tolerantni, hezka...Ale s tchanem to bylo horsi,nesnasel me od sameho pocatku, ostatne asi jako ostatni lidi. Vyjimka jsem rozhodne nebyla. Odchazel z mistnosti, kdyz jsem do ni prisla ja, nechtel namna svatbu, protoze se mu nelibilo, ze budu mit dle vesnickeho zvyku ; BRANU" Kdyz jsme mu oznamili ze cekame dite, zeptal se manzela kdy mujdou opravit to auto. Nikdy nemluvil primo na me. Vzdy jen na sveho syna /" ChCES neco k piti? Mam TI namazat chleba?" Snasela jsem to celkem v pohode, bylo mi to spis k smichu. Ale po narozeni syna to zacalo. Obcas se pridala i tchyne s dobre minenou avsak zastaralou radou. Nema zizen Nema hlad Malo ho oblikas Tohle je nejlepsi na...{ cokliv ]Pro tchana bylo kojeni temer smrtelnym hrichem a neustale se ptal kdy uz ten CHUDAK MALEJ dostane neco k jidlu. Vedel moc dobre ze v pul roce, ale ptal se na to pri kazde navsteve nekolikrat. pak pritvrdil. Ja mu DAM JAHODY. pri nasem protestu zarval " Vy mi nebudete rikat cim JA ho budu krmit" Kdo nezazil nepochopi. Syn a trochu zdravotni problemy, a od narozeni place snad nonstop. To byla pry take moje vina, mam se mu nonstop venovat. Jenze se opravdu nestihala ani vycurat. Pak jsem se bala je uz nechat samotne, stale pritvrzoval s tim jidlem a neustale vymyslel co mu da vsechno k jidlu. skoncilo to tak, ze mu manzel rekl ze ho nechci videt. Coz byla v podstate pravda, jen jsem to nechtela rict takhle. Chtela jsem si s nim nejprve promluvit. Ale stalo se. Tchal se samozdrejme urazil. nevideli jsme se a oni nevideli syna 5 mesicu. Tchyni jsme xkrat k nam zvali, ale pry bez nej nepojede. pak zas vzkazala ze si vezme dovolenou a prijede, na dalsi pozvani odsekla, ze nema cas. Pozvali jsme je na krtiny, neprijeli bez jedineho slova omluvy, pry jsme je spatne pozvali, vysvetlila tchyne pozdeji. mela jsem objednane jidlo, piti...No nic, byla jsem uz rane vytocena, ale nechala se premluvit a pozvali jsme je na synovo rocni narozeniny. Rekli, ze neprijedou, nebot tchyne slavi se svou dcerou a jeji rodinou sve narozeniny. Byla jsem soku. Zasla za ni do prace a pozvala je na vecer, nebot dcera mela prijet uz na obed, tak jsem myslela ze se vsichni presunou na vecer k nam. Pry budou unaveni. A hl. budou pit, takze pak nemohou ridit. prislo mi to naprosto absurdi, prece pokud by to chteli dat do poradku a videt po 8 mesicich vnuka z ktereho byli s prominutim posrany a branili ho pred nami zlymi rodici, kteri ho chteli svleci pri prichodu do 30 stupoveho vedra u nich doma a probudit ho tim, tak se proboha mohli domluvit na jinndy, vzdyt byla pozvana jen jeji dcera, nebo ty narozeniny zrusit, nebyly ani kulate...Je mi z toho vseho strasne smutno a hl. jsem hrozne zmatena a zranena z chovani tchyne, kterou jsem mela tak rada. A naprosto me sokuje, ze kvuli ja ani nevim cemu bez mrknuti oka se vzdaji sveho vlastniho vnuka. Tchyne nam ted rekla ze mame nekdy zajet, ale me uz se nechce. Prece nemuze cekat, ze se k nam bude chovat jak k hadru na podlahu a my pote co nas 2 krat odmitli pribehnem. Nehlede na to, ze tchan se urcite nezmeni. nesnasi vsechny zeny, postupne se rozhadal s celou rodinou, me ma za prisernou matku a manzelku, manzelovi vycetl, ze neni chlap a dela mi doma sluzku. Obcas totiz hlida dite, zehli plinky, nebo myje nadobi. Vsichni my znami mi radi, at se na nej vykaslu a spratelim se s nimi jen ze zistnych duvodu, aby mi syna obsac pohlidali,ale ja nechci. tohle proste neumim. Chtela bych si to s nimi vyrikat, ale s tchanem se neda mluvit vubec, jsem POUHA zena, tak co bych chtela resit S NIM. Stalo se uz tady nekomu neco podobneho. A taky vas tak mrzela ta tchyne?Mely jsme se radi, bavily se o vsem moznem a ja se fakt snazila, i kdyz mi ty jeji rady lezly dost na nervi,tak to brala,ze to k tomu patri.aLE tchana jsem snasela dost spatne, zvlast to, jak ohavne se chaval ke sve manzelce a chtel po manzelovi neco podobneho. A musel byt ve vsem poslouchan, ackoli o detech nevedel nic. Kdyz byli jeho deti male,opravdu se o ne nestaral.Tak mi prosim poradte,mame k nim jit?Jsem unavena, nastvana zranena. Dik Marketa
Odpovědět
Průběh diskuze (27 názorů)
Ze v tom nejsem sama? marketka 18.11.2003 17:33
*Re: Ze v tom nejsem sama? bobula Kristý4/05, Tomy 5/07 18.11.2003 19:4
*Re: Ze v tom nejsem sama? Stana 19.11.2003 17:4
**Re: Ze v tom nejsem sama? Markéta 25.11.2003 11:25
***Re: Ze v tom nejsem sama? Stana 25.11.2003 15:7
****Re: Ze v tom nejsem sama? ROZVOD 27.11.2003 12:8
*****Re: Ze v tom nejsem sama? Stana 27.11.2003 15:30
*****Pro Marketu II savinka 28.11.2003 17:22
******tchani, tedy chlapi savinka 28.11.2003 17:42
******Re: Pro Savinku Stana 30.11.2003 16:30
*******Re: Pro Savinku Marketa 4.12.2003 19:11
********Re: Pro Marketu raduna 4.12.2003 21:3
********Re: Pro Savinku Stana 5.12.2003 4:31
*********vánoce dle představ ji... savinka 18.12.2003 17:2
********pro Marketku Stana 5.12.2003 18:32
********Re: Pro Savinku misa2 9.12.2003 17:40
******Re: Pro Marketu II Stana 30.11.2003 18:5
*******Omluva vsem Stana 30.11.2003 18:7
***Re: Ze v tom nejsem sama? Stana 25.11.2003 16:40
*Re: Ze v tom nejsem sama? Jája(holky 13+11, kluk 9 let) 20.11.2003 12:40
**Prosím o radu. Klárka 21.11.2003 22:38
***Re: Prosím o radu. petr 22.11.2003 17:47
****Děkuji. Klárka 22.11.2003 18:22
*****Re: Děkuji. Ferdulka 22.11.2003 20:28
*****Pro Kláru - jiný pohled JaninaH 23.11.2003 14:5
****Re: Prosím o radu. Klárka 22.11.2003 18:42
***Re: Prosím o radu. Stana 22.11.2003 17:55

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.