| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Psychomotorický vývoj

Re: Nechce lézt

Jedna z maminek tu psala o tvrzení rehab. sestry, že děti, které sedí, necítí takovou potřebu lézt, a já s tím do puntíku souhlasím. Starší dcerka se otočila ze zad na bříško v půl roce, lezla v 9 měsících (celé období lezení trvalo cca 14 dní, pak začala trénovat vstávání). Chodit kolem nábytku začala v necelém roce, samostatně ve 14 měsících. Seděla zato sama perfektně a brzy (sama si sedala). Spíš se chvíli místo lezení šoupala po zadečku. Při sedu měla volné ruce, a tak i manipulovala s předměty nesrovnatelně šikovněji než ostatní mrňata jejího věku.
Je prostě jiný typ než průměr, vidím to na ní stále. Skutečně běhat začala až ve třech letech. Je velmi opatrná - každou větší pohybovou dovednost začíná obezřetně, po malých krůčcích - když začala chodit sama, upadla jen naprosto vyjímečně, neměli jsme žádné období "krok-krok-žuch", které jsem pozorovala u mnoha jiných mrňat. Po zimní pauze ji musím povzbuzovat na klouzačku, po žebříku. Zato je neskutečně vytrvalá a trpělivá, ráda maluje, navléká korálky, hraje si s drobnými věcičkami... u druhé dcery bych chtěla pohybový vývoj trošku požďuchnout jinam, a tak používám v menší míře lehačku-houpačku, kterou jsme s tou starší využívali hojně - ať má důvod zkoušet otáčení a tak.
Fascinující také byly "skoky" ve vývoji - dlouhou (na kojence) dobu jako by se nic nedělo, a pak se náhle objevila nová dovednost, zvládnutá velmi rychle (i přes dcerčinu opatrnost) - lezení zhruba za dva dny pokusů např.
Nebojte, vaše mrně určitě všechno zvládne, jen možná v trošičku netypickém sledu.
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Nechce lézt Vojíková Jana (syn Tomášek 7 měsíců) 13.5.2000 20:12
*Re: Nechce lézt Máša, syn David 11 měsíců 13.5.2000 21:48
*Re: Nechce lézt Sasa, rocni holcicka 13.5.2000 22:32
**Re: Nechce lézt Stáňa(39)+Ondra(6) 16.5.2000 13:52
*Re: Nechce lézt Hanka, 2 dcerky 3,5roku a 3 měsíce 16.5.2000 11:7
*Re: Nechce lézt Vlasta, 2leta dcerka 20.5.2000 23:3

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.