| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Zajímavé tipy

9.5.2000 15:40:37 Šárka, syn 9 let

Re: S čím si hrát?

Ahoj René,
jak si vzpomínám, byly oblíbenými hračkami jakékoli věci, s nimiž jsem něco dělala já. Takže šuplík s vařečkami položený na zem měl v sobě velké kouzlo, polička s hrnci, pánvičkami a pokličkami byla velmi lákavá (samozřejmě něco někdy trochu utrpělo, ale co na tom, vzácné a těžké věci jsem odstěhovala do vyšších poloh).Zvukové efekty takových zkoumání vyžadují jistou trpělivost, ale člověk si zvykne. Také prádelník byl oblíbeným místem, ze kterého se dalo mnoho věcí vyndavat a prozkoumávat. Taková prázdná vymytá láhev od mycího prostředku na nádobí nebo láhev od Dobré vody - ty se daly nejen pozorovat, ale vydávaly zase jiné zajímavé zvuky (jen pozor když už jsou moc opotřebované, mohou prasknout a prasklina je ostrá). Pásky ze šatníku, tkaničky, krabička (čistá) na mýdlo, kyblíky z koupelny, to vše se v dětských rukách měnilo v zajímavou hračkou hodnou zkoumání. Že je při tomto poznávání světa nutno být nablízku a neustále hlídat, zda Tvému potomkovi nehrozí nebezpečí, je jasné.Teď si vzpomínám, že jeden čas bylo nejžádanější a nejoblíbenější hračkou papírové víčko od bonboniery, kterou jsem od přítelkyně dostala. Také odstřížky hadříků při šití se setkávly s velkým úspěchem. Mnoho radosti si Davídek užil s novinami rozloženými po zemi, po nichž lezl a ony mu při tom šustily pod rukama a pod kolínky (ty černé ruce a dupačky si ale nepřejte vidět!!!).
Jak vidíš, nepíšu vlastně vůbec o kupovaných hračkách. Až na nějaké ty gumové figurky zviřátek a dřevěné kostky jsme je také vlastně neměli. Hračky (a hlavně autíčka) se dostaly ke slovu až později.
Přeju příjemnou zábavu.
Šárka
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
S čím si hrát? René Feglar, kluci 10+10,holčičky 9+1 8.5.2000 14:22
*Re: S čím si hrát? Saša(30) a Sašenka (skoro rok) 8.5.2000 21:44
*Re: S čím si hrát? Šárka, syn 9 let 9.5.2000 15:40
**Re: S čím si hrát? René 9.5.2000 22:50
*Re: S čím si hrát? Hana, syn 2 roky 20.5.2000 20:25
*Re: S čím si hrát? michaela, kluci 13 a 10 let a holčička 15 měsíců 27.5.2000 20:43

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.