| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jíme zdravě

9.5.2000 15:08:27 Stáňa(39)+Ondra(6)

Re: recepty

Ahoj Jano,
u mne už vzpomínky na miminkovská jídla pomalu blednou, ale přece jen možná dám ještě něco dohromady
1. svačiny: pokud jsme byli doma, tak čerstvé ovoce (strouhané nebo rozmačkané), někdy doplněné trochou jogurtu (bílého, živého), později i trochou rýžových corn flakes; pokud jsme jedli venku, tak kupovaná přesnídávka.
2. obědy: zeleninové polévky (základ byl většinou brambor a přidávala jsem obykle mrkev, růžičkovou kapustu nebo kadeřávek, hrášek, kedlubnu - prostě, co zrovna bylo k dispozici, Ondrovi nevadily ani dost netradiční kombinace, přidávala jsem i salát. okurku, hlávkový salát ap.), ze začátku jsem je dělala čistě zeleninové, později jsem občas použila vývar z kuřete, krůty nebo králíka a kolem roku už jsem sem tam přidala i trochu masa (opět drůbež). Všechno jsem zezačátku mixovala na kaši (dost hustou), později jsem zeleninu mačkala vidličkou a maso buď mixovala nebo hodně drobně krájela. přidávala jsem trochu (ani ne půl lžičky) rostlinného oleje
3. večeře - kaše, ze začátku rýžová (instatní), kolem roku i krupicová. Nemastila jsem, instatní jsem nedoslazovala, sypala jsem jen skořicí. Přidávala jsem ovoce (většinou strouhané jablko nebo banán).
Do roka jsem Ondrovi vůbec nedávala pribináčky, kupované pudingy a různé jiné smetanové krémy (vše je dost sladké a tučné a většinou je tam i spousta různých chem. přísad), ostatně vyhýbám se jim ještě dnes (a Ondrovi to nijak nechybí). Pro děti do jednoho roku se moc nedoporučuje ani tvaroh (příliš mnoho bílkovin - velká zátěž pro ledviny), takže jsme s nimi začali taky po roce a spíš jen ojediněle. z ovoce se doporučuje být opatrná s pomeranči, mandarinkami, kiwi, jahodami - možnost kopřivky. Nejlepší jsou jablka, banán, broskev, nektarinka, meruňky, ze začátku je možné je i spařit. Dobré je i hroznové víno, ale s tím je dost práce (odstraňovala jsem slupku i zrníčka).
Když si zalištuješ touto rubrikou zpět, jsou tu i odkazy na literaturu (Momčilová+Horan, Fořt), kde bys načerpala inspiraci. Nějaké recepty pro miminka vyšly i v časopise Dítě (duben) a před časem vycházelo něco i v časopise Nejlepší recepty - možná by to taky šlo použít jako inspirace (já jsem to moc podrobně nesledovala, protože to pro mne nebylo aktuální). Budeš-li chtít, můžeš se ozvat, něco bych Ti mohla příp. ofotit a poslat.
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
recepty Jana Vojíková, syn Tomášek 7 měsíců 4.5.2000 21:28
*Re: recepty Šárka, syn 9 let 5.5.2000 15:52
*Re: recepty Stáňa(39)+Ondra(6) 9.5.2000 15:8

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.