| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

2.5.2000 13:21:46 Jitka, 16 týden

zánět slepého střeva a těhotenství

Moc bych prosila o radu či zkušenost se zánětem slepého střeva v těhotenství. Mám již dva roky diagnostikovaný chronický zánět apendixu, ale operace mi nebyla doporučena vzhledem k tomu, že bolesti břicha, které mě trápily a trápí mohou být způsobeny i dráždivým tračníkem ( který je ve formě bolestí, zácpy a silného nadýmání )a srůsty na střevech. Tato část mého břicha mě prostě již několik let s různou intenzitou trápí, ale kromě různých utišujících léků a nepříjemných vyšetření, mě nikdo jinak neošetřoval.
Nyní jsem těhotná a od začátku těhotenství se tyto problémy začali ozývat častěji. Můj gynekolog nechápe proč již dávno mi nebyl apendix odoperován a vzhledem k mému uložení střev ( údajně jsou o něco níže )má obavy, aby se mi bolesti nezhoršovali. Před dvěma dny jsem prodělala velmi nepříjemný "záchvat" bolesti na pravé straně břicha, ale bolest vystřelila od shora ( spíše vedle žaludku ), prošla příčně břichem a intenzivně jsem ji cítila až v pochvě. Bylo to velmi bolestivé a i přesto, že jsem si okamžitě lehla následovala do 5 minut ještě paralyzující bolest vycházející z pravé horní strany. Měla jsem obrovský strach o miminko, protože tato bolest nebyla podobná obvyklým bolestem od slepáku ani při větrech ( a možná některé z Vás znají, že i ty dokáží pěkně potrápit ). Chtěla jsem jet na pohotovost, ale po 15 minutách vše úplně přešlo. Mám však velký strach abych něco nepodcenila.
V pátek jdu na běžnou prohlídku, samozřejmě se doktorovi svěřím, ale hlavně se moc těším až uvidím toho drobečka a doufám, že bude zcela v pořádku.
Byla bych Vám moc vděčná za Vaše zkušenosti s bolesti břicha způsobené především chronickým zánětem apendixu.
Přeji Vám všem bezproblémová těhotenství a zdravá miminka.
Jitka
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
zánět slepého střeva a těhotenství Jitka, 16 týden 2.5.2000 13:21
*Re: zánět slepého střeva a těhotenství Zdenka Rybová 2.5.2000 14:31

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.