| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : eMiminko

19.4.2000 22:14:25 Káča Skokanová, 33. týden

Re: cesko-slovenske vztahy

Ahoj Markéto,

gratuluji Ti k takovému seznámení! ;-)
Nechci Tě nějak strašit, ale my jsme si s povolením k pobytu pro Skokyho docela užili. Naštestí to bylo ještě dríve, než na začátku r. 2000 vstoupil v platnost nový zákon pro cizince, kteří chtějí získat dlouhodobý (trvalý) pobyt v ČR. Předtím to bylo rozhodně jednodušší.

Skoky nejdříve žádal o dlouhodobý pobyt (dává se na 1 rok). A protože nebyl zaměstnanec firmy, ale podnikatel, musel žádat o povolení k pobytu za účelem podnikání. K povolení k pobytu musel ale takhle doložit, jako jeden z dokumentů, živnostenský list. Živnostňák mu ale zase nechtěli vydat, protože neměl povolení k pobytu.... Nakonec se nad ním nějak smilovali a živnostňák mu dali s tím, že povolení k pobytu musí ihned přinést. Pak musel mít čestné prohlášení o ubytování, které napsal a u notáře podepsal můj táta jako majitel domku, kde bydlíme. Ještě že je to Praha-západ, proto spadá na Cizineckou policii do Zborovské ul. a ne na Olšanskou v Praze 3, kam patří všichni z Prahy - fronty nekonečné, hnout se tam nedá, natož něco vyřídit.... No a taky musel doložit, že má dostatek penízků, aby mohl v ČR bydlet - tehdy to bylo asi 40.000 Kč/rok.

Dneska je k tomu ke všemu ještě potřeba mnoho dalších dokladů, celý zákon je vypsán na stránkách Ministerstva vnitra - www.mvcr.cz

Nyní už to je lepší, po naší svatbě už mohl získat trvalý pobyt (to jsem si já jen musela přihlásit alespoň k přechodnému pobytu na Prahu-západ, protože nám asi nevěřili, že bydlíme společně. Jinak jsem hlášená v Praze.). No ale ten "trvalý pobyt" získal na 5 let... až pak se prý dává na dobu neurčitou.

Teď je Skoky už zaměstnancem firmy, takže zaměstnavatel má jen oznamovací povinnost, že zaměstnává Slováka.
Na české občanství zatím může ale na pár let zapomenout, to zatím získat nemůže.

No snad jsem Tě moc neodradila, když máš pevné nervy a dobrou vůli to vyřídit, tak se do dá. Aspoň jsou Slováci osvobozeni od kolků - poplatků na Cizinecké policii. :-)))

Česko-slovenským vztahům zdar!!!
Čau Káča
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
cesko-slovenske vztahy Marketa 16.4.2000 10:55
*Re: cesko-slovenske vztahy Káča Skokanová, 33. týden 19.4.2000 22:14
**Re: cesko-slovenske vztahy Marketa 22.4.2000 14:3

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.