| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Porod a problémy s ním spojené

Re: Nástřih hráze

Ahoj Viollo,
prvního synka jsem měla císařem, druhého normálně, ale s nástřihem. Je sice fakt, že podruhé to bylo milionkrát lepší, ale myslím si, že ještě lepší by bylo se té episiotomii vyhnout. Pro mě to představuje omezení - při určitých polohách při milování to bolí. Naopak při vyprazdňování to od začátku bylo bez problémů, přitom jsem se toho hodně bála. Samotný nástřih mě bolel, ale nevím,jak to, mluvila jsem o tom se spoustou žen a jsem asi jediná. Přitom byl proveden správně, na vrcholu kontrakce, a potom se dobře hojil, takže v neodbornosti asi problém nebyl.
Netroufám si radit Ti, abys ho jednoznačně odmítla - mně ho třeba neudělali kvůli tomu, abych se nenatrhla, ale proto, že porod jim už připadal dlouhý (2 hodiny vypuzovací fáze). Možná to fakt bylo potřeba, vím já? Příště asi dopředu řeknu, že to nechci, trochu se s nimi případně hádat budu, ale ne moc. Aby se kvůli tomu dítě přidusilo, to by taky nebylo dobré.
Moc jsem Ti nepomohla, co? Držím palce, ať to zvládneš tak, jak to bude pro Tebe a Tvoje děťátko nejlepší.
Ahoj
Jorga
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Nástřih hráze Violla, první těhotenství 28.7.2001 21:41
*Re: Nástřih hráze Hanka 29.7.2001 7:10
*Re: Nástřih hráze Lída Samková, dvě holky, zdravotní sestra z Vrchlabí 29.7.2001 15:2
*Re: Nástřih hráze Kamila 1.8.2001 22:13
*Re: Nástřih hráze Pavla, syn 8 měsíců 5.8.2001 12:35
*Re: Nástřih hráze Jorga, 2 synové, 5 let a 8,5 měsíce 1.9.2001 20:21
*Re: Nástřih hráze Zdenka, 3 kluci 31.10.2001 21:26
**Re: Nástřih hráze Adriana 30.11.2001 21:21

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.