| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Děti rozvedených rodičů

30.7.2001 12:09:52 Veronika, 2 synové

Kdo bude mít rád mé děti?

Moje úvaha bude asi leckomu připadat velmi morbidní, přehnaná, zbytečná apod., ale mně už nedá řadu týdnů spát a nevím, kam se obrátit, abych dostala jasnou odpověď a nekoukalo se na mne jako na cvoka. O co se jedná?
Byla jsem vdaná,narodili se mi dva bezvadní kluci (10 a 7 let), ale manželství nefungovalo. Celá léta se manžel tvářil, že se ho veškeré otázky ohledně jeho rodiny netýkají a i když jsem se ho snažila roky omlouvat a chápat, nakonec jsme se na můj popud rozvedli. Než k tomu došlo, v době kdy jsem zvažovala všechna pro a proti, jsem prohlásila, že manžel se o své děti začne starat až ve chvíli, kdy od něj odejdu. Tak se i stalo. Jak mu byli kluci dříve lhostejní, kdy se o ně skutečně ani v nejmenším nezajímal, tak po rozvodu začal doslova a do písmene jančit, kupovat si jejich přízeň drahými a leckdy zbytečnými dary, halasně začal dávat najevo, že ON JE TEN JEDINÝ, kdo o svých synech má právo rozhodovat, jediný, kdo na ně má nárok apod.Přitom ho opět jen zajímalo, zda-li je viděn a slyšen a vůbec se nestaral a nestará,co jeho synové vlastně chtějí a potřebují doopravdy.Situace se pro mne i pro kluky stala dost nesnesitelnou a to i přesto, že děti byly svěřeny do mé péče.
V současné době žiju s přítelem, kterého si velmi vážím, nicméně se po mých předchozích zkušenostech do nového manželství rozhodně nehrnu. V každém případě si velmi cením toho, že můj přítel se spolu s mými syny velmi zžili, dokážou si celé hodiny hrát, povídat, přítel je pro ně opravdu dobrým kamarádem i oporou a mají se vzájemně moc rádi. Je mi až líto, že něco takového nemohou zažít s vlastním otcem.Jejich dobrý, vlastně vynikající vztah se samozřejmě odrazil na chování mého bývalého manžela,jehož snaha mě a synům organizovat život, narušovat naše plány apod. nezná mezí a den ode dne stoupá.
A přitom se s dětmi stýká velmi často,dle mého názoru na to, jaký psychický tlak na ně dělá,až moc často(9-10 dnů v měsíci), přes naše rozepře mu ve styku s dětmi nebráním,snažím se mu v jeho rozmarech vyhovět, děti ho respektují, sice někdy nemají moc náladu k němu chodit, ale vždy se to nějak zvládlo, takže dle mého hlediska není důvod vyvolávat napětí, které můj ex-manžel bohužel vyvolává neustále.To je ale asi problém mnoha rozvedených párů, mne však zžírá jiná myšlenka.
Kdyby se se mnou něco stalo,komu by připadly do péče mí kluci?
Vidina toho, že by byli svěřeny do péče mému bývalému muži,ve mně vyvolává mrákoty.
Měl by vůbec nějakou šanci můj současný druh se o ně starat?
Mohli by mu děti být svěřeny do péče? Za jakých podmínek? Změnil by na této situaci něco sňatek?
Asi je to opravdu prapodivná úvaha, ale nikdo neví, kdy bude mít své dny sečteny a já chci, aby se moje děti měly dobře, i kdybych náhle a nečekaně zemřela a vím, že u mého bývalého muže by tomu tak rozhodně nebylo.
Poraďte, prosím, jak tomu předejít a zda-li biologičtí rodiče mají vždy v péči přednost.
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Kdo bude mít rád mé děti? Veronika, 2 synové 30.7.2001 12:9
*Děti patří mámě a tátovi... Sharon 30.7.2001 15:40
*Re: Kdo bude mít rád mé děti? Lora, 32 30.7.2001 23:38
**Re: Re:Loro, kde jsi?- Kdo bude mít ... Svatka, 2 deti 31.7.2001 6:54
***Re: Re:Loro, kde jsi? Jeste dovete... Svatka, 2 deti 31.7.2001 6:57
***Re: Re:Loro, kde jsi?- Kdo bude mí... manka Janka 1.8.2001 12:28
**Re: Kdo bude mít rád mé děti? Veronika, 2 synové 31.7.2001 14:42
***Re: Kdo bude mít rád mé děti? Jarka, dvě dcery 31.7.2001 15:19
*Re: Kdo bude mít rád mé děti? Michelle 31.7.2001 12:31

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.