| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Problémy v těhotenství

30.7.2001 8:52:38 Svetlana,26,15.t

Re: Moje mimčo

Mila Petra,

ja som bola prvykrat na ultrazuku v 7.tyzdni (od posledneho menzesu) a nase dietatko vtedy meralo "len" cca 0.9cm (mozno tvoj 8.tyzden je od pravdepodobneho splodenia ... v tomto je taky chaos). Lekarka to vobec nekomentovala - ani v dobrom, ani v zlom (a to ja mam naozaj velmi milu a starostivu lekarku). Ja som nad tym trochu viac premyslala, lebo v jednej knihe bolo napisane toto, v inej tamto ... Manzel ma hned zrusil, ze mam prestat, ze je vsetko v najlepsom poriadku a nech si male rastie ako chce. V 12.tyzdni uz malo cca 6.5 cm, co uz bolo dokonca aj podla jednej knihy ;-))
Na tvojom mieste by som sa nad tym prestala zamyslat, hlavne, ze sa citis v pohode, to je pre vase dietatko isto najhodnotnejsie.
Ako sa meria - hlavne priblizne ;-). Ale nie, teraz vazne. Z toho, co som ja videla, v tych prvych tyzdnoch to je predovsetkych hlavicka + telicko (koncatiny este moc vyvinute nie su), neskor to neviem posudit presne. Nase male sa tak vrtelo, ze sa ho lekarke ani raz nepodarilo vidiet v "peknej polohe" celeho (ona sa snazila zboku). Cosi zmerala, ale co presne to bolo .... podla mna zase viac-menej hlavicka a brusko.

A ani tym ultrazvukom na zistovanie vyvojovych vad by som sa na tvojom mieste vobec nezatazovala. Mozno stoji za to si uvedomit, ci by si podstupila interupciu v pripade negativneho vysledku. Ak nie - tak radsej zabudni na to, co ta caka. Aj na tomto serveri som citala nazory, ze taketo vysetrenia vobec nie su 100% a zbytocne znervoznuju - mamicka sa boji predtym, boji sa, ked caka na vysledok, ale aj potom sa da obavat - co ked bol test nepresny ... atd. atd. Mna sa napr. lekarka hned spytala (v zahranici), ci si chcem urobit test (ani neviem presne aky) na zistovanie potencialneho Downovho syndromu. Ja som len skonstatovala, ze sa mi to zda zbytocne - na interupciu by som nesla, ona to absolutne akceptovala.

Tak nech si pekne uzije vase dietako spokojnu a stastnu mamicku.
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
pozdní gestoza Honza 27.7.2001 19:16
*Re: pozdní gestoza Darja, dcera 9 měsíců 28.7.2001 19:37
**Moje mimčo Petra konec 12 týdne 28.7.2001 21:7
***Re: Moje mimčo Svetlana,26,15.t 30.7.2001 8:52
**Re: pozdní gestoza Honza 29.7.2001 12:2
***Re: pozdní gestoza Darja, dcera 10 měsíců 29.7.2001 21:4
****Re: pozdní gestoza Honza 29.7.2001 21:44
*****pozdní gestoza Lenka, 24 let ( 20 týden ) 30.7.2001 7:16
*****Re: pozdní gestoza Zuzana, 13. týž. 30.7.2001 10:29

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.