| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Tchán a tchyně

27.3.2000 9:39:17 Zdenka, vdana, bezdetna

Re: Tchýně - vdova

Mila Tuldo,
u nas to bylo zpocatku dost podobne, ted je to mnohem lepsi. Take moje tchyne (rozvedena, coz ale se situaci vdovy osamele a zavisle na starsim synovi velmi blizi) nas navstevovala vice nez casto, respektive kdyz jsme tam neprisli behem tydne alespon dvakrat (bydlime vsichni v Praze), uz jsme ji nemeli radi...a my sami jsme dokonce v takovych pripadech zacali mit vycitky svedomi, ze ji nechavame samotnou! Spolecne souziti vzhledem k vzajemnym povahovym rysum jak mne, tak meho muze, jejiho syna a ji samotne by nebylo vubec mozne a ona si to uvedomuje, coz je nase stesti. Myslim, Tuldo, ze ve Vasem pripade by mel pomoci manzel, ktery by si mel zkusit s maminkou promluvit, v dobrem a treba trochu s nadsazkou o tom, ze je to Vas domov a ze je vzdy vitana na navstevu - nicmene kdyz doma nejste, nemusi Vam ohlidavat byt. Zkuste ji vzit klice...proc je vlastne ma k Vasemu bytu? Vubec radim vyhodit televizi - kdyz byste takto byli nuceni si pri navstevach tchyne vice povidat, pusobi to psychicky uklidnujicim dojmem a ona sama ma pocit, ze jste ji venovali kus casu a sebe. Kdyz se totiz lide konzumne divaji na televizi, porad maji pocit, ze tomu druhemu, ktery sedi vedle nich v kresle, jeste vlastne dneska nic poradne nerekli - a TV furt vyrusuje...reklamy jsou kratky na povidani, a jakmile se zase rozbehne nejaka zabava, uz je zase duvod se chvili divat...U nas to zabira dokonale, navstevy se u nas zdrzi maximalne dve hodiny, a to byste koukala, kolik se toho da napovidat, clovek ma dobry pocit, ze opravdu neco rekl a ze se neco o druhem dovedel. Casto se prijde na temata, ktera by diky TV zustala treba navzdy odsunuta - i osobni problemy a povidani s tchyni o nasem manzelstvi, coz ji nesmirne lichoti a zaroven my nejsme nuceni ji rikat veci, ktere by ji urazeli - naopak, zduraznujeme, jak jsme radi, kdyz mame vikend jen pro sebe, protoze se cely tyden vidime jen pul hodiny rano...

Zkuste to takto - klice vymenit, nejaky duvod se uz najde, proc je jiny zamek, drubez spravne zlikvidovat :-) - jak uz jste koneckoncu zacla, a televizi zneskodnit.
Preji Vam hodne sily...
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Tchýně - vdova Tulda - zatím bohužel bezdětná 24.3.2000 6:21
*Re: Tchýně - vdova Zdenka, vdana, bezdetna 27.3.2000 9:39
*Re: Tchýně - vdova Stáňa(39)+Ondra(6) 28.3.2000 14:4
*Re: Tchýně - vdova Eva, 31 let, syn 3 roky, další mimi na cestě 29.3.2000 8:27
*Re: Tchýně - vdova Jorga, syn 4 roky, druhé na cestě 7.5.2000 16:25
**Re: Tchýně - vdova eli 9.5.2000 10:37

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.