| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jíme zdravě

Zácpa

Do půl roku jsem plně kojila a i teď převážně kojím. Bohužel téměř přesně na den má Tomík od půl roku potíže s kakáním. Prakticky od doby příkrmů. Nejdřív se nevykakal 17 dní a pak s děsným křikem a křečemi. Nikdy předtím takové potíže neměl. Nechce ale skoro nic jíst. K obědu si dá pár lžiček zeleninové polévky eventuelně trošku strouhaného jablíčka a večer jogurt, ale jinak chce prostě mlíčko a přes to nejede vlak. Prostě sevře pevně pusu a neotevře ji dokud mám v ruce lžičku. Nepomohlo ani aby se "krmil" sám. Všude to rozpatlá, ale že by víc jedl se říct nedá. Ovocné čaje, šťávy ani jiné čaje pít nechce.
Od té doby co se po těch 17-ti dnech vykakal má zácpu. Jednou za 3-5 dní se vykaká, ale strašně křičí a má pak rozpraskaný zadeček. Jednou jsme mu museli pomáhat mechanicky. Pediatr mu předepsal glycerinové čípky, ale jednak mu nepomáhají a jednak mu je nechci moc dávat, protože nejsou vhodné pro děti pod 10 let. V nemocnici mi nabídli pouze hospitalizaci, ovšem s tím, že by mu dávali zase jen ty glycerinové čípky a mazali zadeček kvůli těm prasklinkám. To ovšem dělám i doma.
Myslela jsem si, že po jogurtu se zaručeně pokaká, ale není to tak. Prosím, poraďte mi co s tím. Možná dělám někde chybu ve stravě, ale rozhodně nechci do něj cpát něco "zespodu", když řešení musí jít "zhora".
Moc díky. Lída
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Zácpa Lída(23) a Tomík(7,5 měsíce) 27.3.2000 0:52
*Re: Zácpa Monika, 17 mesic. Marie 28.3.2000 10:21
*Re: Zácpa Štěpánka, Filip 5 měsíců 29.3.2000 22:15
*Re: Zácpa Martina, dcera 6 let 20.4.2000 2:37
*Re: Zácpa Lída(23) a Tomík(8,5 měsíce) 24.4.2000 16:16

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.