| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

10.7.2001 12:09:21 Ria, zatím bezdětná

Re: Smutná zpráva

Už druhý rok pročítám celou"Rodinu" a narazila jsem na Vaši diskusi. Chci se s Vámi podělit o smutné zkušenosti, které mně potkaly. Letos jsem přišla v pořadí již o třetí miminko. První dvě zanikly vždy během druhého měsíce těhotenství, ale to třetí přestalo žít až ve 24. týdnu. Byla to pro mně šílená rána, cítit pohyby dítěte, to jak roste a jak moc ho chcete, a najednou přestanete cítit pohyby a je všemu konec. Celý svět se mi zhroutil, nic mi nedávalo smysl, na nic jiného jsem nemyslela než na naši mrtvou holčičku a to jak jí muselo být těžko, když umírala. Po vyvolání a porodu jsem dva dny necítila skoro nic. Ale pak to všechno přišlo, krömě laktace a jiných fyzických "radostí maminek" hlavně psychycká bolest - šílený smutek, což pochopí pouze žena, která už něco takového zažila. I když mám hodného manžela, měla jsem stejně pocit , že mně plně nechápe. Zkrátka už nechtěl pořád poslouchat dokola všechny ty trable dokola,chtěl co nejdříve zapomenout. Až teď s odstupem asi tří měsící od toho smutného času, můžu říct, že mi nejvíce pomohlo se vypovídat nejlepším kamarádkám a mamince, která tím vším snad trpěla ještě více než já. Protože jsem věřící, hodně mi pomohla četba duchovní literatury a to, že jsem se ve chvílích nejtěžších obracela k bohu s prosbou, aby se postaral o naše dítě, pro které už nemůžu nic udělat. To, že nám 3x odešlo miminko, už nemůžu nijak vrátit ani změnit, ještě pořád s tím jak se blíží datum, kdy by se mělo narodit, na ně pořád myslím, ale už to tolik nebolí. Všem kdo se ocitnou v podobné situaci jako já přeji hodného a chápavého manžela, kamarádky jako mám já, které mně, když se o tom všem potřebujete vykecat, Vás nikdy neodmítnou a hlavně naději, která je i pro mě hlavním hnacím motorem abych se mohla dívat zas do boudoucna s optimismem, že příště se to konečně už povede, že miminko bude zdravé a všichni budeme šťastní. Souhlasím s názorem, že vše špatné je pro něco dobré. I já znám ze svého okolí několik postižených dětí, utrpení jejich rodičů a prarodičů, které nepochopí níkdo, kdo to nezažije. Přeji všem velkou naději a zdravé děti.
Odpovědět
Průběh diskuze (16 názorů)
Smutná zpráva Helena, syn 7,5 měs. 24.6.2001 18:44
*Re: Smutná zpráva Dana 25.6.2001 19:6
**Re: Smutná zpráva Kamila 2.7.2001 13:1
***Re: Smutná zpráva Ria, zatím bezdětná 10.7.2001 12:9
****Re: Smutná zpráva Lilka 10.7.2001 22:19
*Re: Smutná zpráva Gábina, dcera 7 let 26.6.2001 7:28
*Nedonošená miminka... Sharon 26.6.2001 12:54
**Re: Nedonošená miminka... Lada 9.7.2001 20:27
***Re: Nedonošená miminka... Viky 10.7.2001 14:22
*Re: Smutná zpráva Lina 27.6.2001 20:15
*Taky jsem to zažila.. pomůžou Vám byli... Eva M. (2 synové, 1 zemřelé dítě) 12.7.2001 23:37
**Re: Taky jsem to zažila.. pomůžou Vá... Ria, 26let, zatím bezdětná 18.7.2001 8:4
***Bylinky pro zdárný průběh těhotens... Eva M. 30.7.2001 15:51
*Re: Smutná zpráva SimonaSládková, dcery 3 a 13 let 15.7.2001 18:43
*Re: Smutná zpráva Denisa 18.7.2001 21:38
**Re: Smutná zpráva Darja, dcera 9 měsíců 19.7.2001 21:10

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.