| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Interrupce

22.3.2000 12:47:15 Zdenka, vdana, 21 let

Pani Blance

Dekuji za Vas mily prispevek. Dekuji take, ze me upozornujete na chyby ktere delam, jiste nejsem dokonala a mam nedostatky, ktere se mohou tady silne projevit. Vazim si kritiky, a to zvlaste podane zpusobem, ktery jste zvolila. Velke diky.
Dovolte, abych se vyjadrila k tomu, co jste na mou adresu napsala:
My nechceme zakazovat, aniz bychom "nabidli jinou alternativu". To vubec nedelame, uz jsem zde popsala mnoho alternativnich reseni pro maminky, ktere sve deti nemohou uzivit, nechteji, aby jim staly v ceste tak brzy, chteji dostudovat, nebo se jedna o postizene deti, o ktere se maminky nechteji, neumeji nebo nemohou starat. Alternativnich reseni, ktera nabizime je spousta, ale (bohuzel pro zastance smrti) ani jedno z nich neni smrt pro nenarozene dite, kterou zpusobi potrat. Ze prosazuji sve presvedceni jako jedine spravne? A co tady delaji ostatni zeny? Kazdy prece ma svuj nazor, ktery prameni z pravdiveho poznani skutecnosti (a verte, ze zkusenost potratu jsem videla na vlastni oci, kdyz mi tedy treba pani Eva vycita "ze ucim ptaka letat"), o ktere je presvedcen ze je zla, nespravna a chce s ni jit do konfrontace, presvedcit ostatni o spravnosti toho reseni, ktere povazuje za dobre. Copak zastanci potratu nedelaji totez? Chteji nam vnutit nazor, ze vlastne o nic nejde, je to sice zlo (interrupce), ale kdyz to musi byt....Ja musim respektovat nazory, ktere odsuzuji k smrti? Nikoliv. Nase spolecnost sice v tomto neuprosne neda slovo, ale ja budu vzdy hlasite zduraznovat to, co povazuji za spatne, a podotykam, ze nejsem sama. Co Vam na mem nazoru vadi je pry to, ze v nem chybi tolerance. Bohuzel...me chybi tolerance na nazorech z druhe strany. Chybi mi tolerance napriklad k moznosti zivota postizenych deti. Nemohu "tolerantne" mlcet ke cca 100 zabitym detem denne. To neni tolerance, ale ingorance vuci zmarenym zivotum. Totez vam budou vycitat africti muzove, kteri zmrzacuji obrizkou sve dcery, ze proste vuci jejich LEGALNIMU pocinani musite byt tolerantni. A tohle neni demagogie, to je skutecnost.
Pisete "nenasilne prosim" - doufam, ze nedelam nic nasilneho :-)
Bourlive oponuji spise ti, kteri chteji smrt, nebo alespon otevrenou volbu smrti. Ja jsem opravdu klidna :-) Nebot vim, ze vubec toto vsechno nezalezi na mych silach. "Vetsinou jsou (nazory zde-pozn.) "pouze" tolerantni k zivotnimu rozhodnuti jineho cloveka" - trosku tu vetu pozmenim: vetsinou jsou "jen" tolerantni k rozsudku smrti pro jineho cloveka. Tak to podle mne je.

Ano :-) Sala ze mne mladicke nadseni, jsem totiz mlada, ale ne nezkusena, bohuzel v mnoha ohledech. Ted jsem mlada a nadsena :-) Kdyby mi bylo o tricet vic a rikala bych totez, mozna byste mi napsala, ze jsem uz stara a nevim, jake problemy resi nyni dvacetipelete budouci mamy :-) To je holt fakt, ze nikdy nejsme ty stoprocentni prototypy. Ale ujistuji Vas, ze napriklad v Hnuti Pro zivot CR je zastoupena velka obec obcanu starsich, kteri maji jakousi zivotni zkusenost jiz za sebou a ze ja, i kdyz treba pro me zivot ma jeste mnoha zklamani v zasobe, nikdy nebudu pochybovat o tom, ze potraty jsou v lidske spolecnosti jednim z nejvetsich neduhu a je potreba je "lecit".

A k Vasemu "mimochodem..." pisu,ze mou naplni prace neni "hlavne" prispivat do tohoto fora. Mam jinou funkci a me teziste pracovni tkvi v politickych zmenach, ne v diskusnich forech tohoto typu. To je pro mne oddychovka :-) a male "domaci cviceni" pro ty zavazne, velke a treba politicky dulezitejsi debaty.

Take ctim zivot a miluji deti, proto delam to, co delam.

Jsem rada, ze se tato diskuze drzi v mantinelech slusnosti a vzajemneho respektu :-)
Dekuji Vam.
S pranim vseho dobreho
Zdenka.
Odpovědět
Průběh diskuze (15 názorů)
Soud a postižení Zdenka, 21 let 20.3.2000 14:20
*Re: Soud a postižení Jana, 27 let 21.3.2000 8:27
**Re: Soud a postižení Zdenka, 21 let 21.3.2000 11:28
***Pro Janu Zdenka, 21 let 21.3.2000 11:51
***Re: Soud a postižení Eva, 31 let, syn 3 roky, další mimi na cestě 21.3.2000 13:17
***Re: Soud a postižení Jana, 28 let, zatím bezdětná 22.3.2000 10:56
****Prolife Zdenka, vdana, 21 let 22.3.2000 11:29
*****Re: Prolife Blanka, bezdětná 22.3.2000 11:48
******Re: Prolife Eva, 31 let, syn 3 roky, další mimi na cestě 22.3.2000 12:24
*******Re: Prolife Blanka 22.3.2000 14:4
********Re: Prolife Eva 22.3.2000 14:21
******Pani Blance Zdenka, vdana, 21 let 22.3.2000 12:47
*****Re: Prolife Jana, 28 let, zatím bezdětná 22.3.2000 12:36
******Nastroje Zdenka, 21 let, vdana 22.3.2000 13:1
*****Re: Prolife Jana, 28 let, zatím bezdětná 22.3.2000 16:42

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.