| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kdy mít děti

22.6.2001 10:22:18 Jarka, dvě dcery

Re: Kdy je nejlepší mít první dítě?

Ahoj Magdo, souhlasím s tebou, že v otázce kdy je žena připravená na mateřství se paušalizovat skutečně nedá. Já jsem měla první dceru v 21 a bylo to chtěné, naplánované dítě. Prostě mě tenkrát ovládly mateřské pudy, byla jsem už krátce vdaná, měli jsme svůj /i když malý/ byt, manžel byl o 7 let starší, takže už nestudoval, ale pracoval. No tak jsme měli miminko a vím, že jsem byla šťastná. Za tři roky přišla druhá cácorka - taky plánovaně. A teď mi táhne 40 a ty mateřské pudy se ozývají znovu, tak jestli se to povede, budu matkou ve 40. Nemyslím si, že jsem nějak extrémně ulítlá, já si holky prostě nemůžu pomoct, ale strašně se mi stýská po tom voňavoučkém miminku, prvním žvatlání, prvních krůčcích..., ale pravda, až do puberty to nedomýšlím. To bych si to asi zatraceně rychle rozmyslela. :o) Takže si myslím, že miminko ať každá má ve chvíli, kdy cítí, že je to pro ní životní priorita. Co všechno starost o takového drobečka obnáší každá zjistí až potom, na vlastní kůži. Před tím je to jen teoretizování. A jak píše Sally, je dobré být v těch základních věcech zajištěni. Ono takhle je to náročné z jednoho platu a té mateřské almužny, natož když se ještě platí podnájem apod. Sally, neboj, i když budeš chovat až po té 35, vůbec nic se nestane. Naopak, do té doby budete mít svůj byt, zařízení, manžel stálý plat a ty si budeš to mateřství krásně užívat. Je to rozhodně lepší, než v osmém měsíci balit krabice a stěhovat a do porodnice odjíždět z rozmalovaného bytu. To se stalo poprvé mě - těsně před koncem těhotenství se nám naskytla možnost výměny bytu za větší. Tomu jsme nemohli odolat, přece jenom garsonka nebo 3+1 je rozdíl.
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Kdy je ... Pavla 26, Ondra skoro 7 měsíců 21.6.2001 22:1
*Kdy je nejlepší mít první dítě? sally 22.6.2001 0:24
**Re: Kdy je nejlepší mít první dítě? Julie, 14. tydnu 22.6.2001 1:26
**Re: Kdy je nejlepší mít první dítě? Zuzana,32 let,syn 8 let 22.6.2001 8:48
**Re: Kdy je nejlepší mít první dítě? Magda, 2 děti 22.6.2001 8:56
***Re: Kdy je nejlepší mít první dítě... Jarka, dvě dcery 22.6.2001 10:22
**Re: Kdy je nejlepší mít první dítě? Monika, 28, 12.tyden 22.6.2001 10:4

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.