| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kdy mít děti

22.6.2001 0:24:05 sally

Kdy je nejlepší mít první dítě?

Ahoj holky, dámy, slečny a paní,
koukám, že jsem tu rozproudila pěknou debatu, děkuju moc za názory.

Jestli tomu dobře rozumím, výsledek je, že dítě by měla žena mít když se na něj cítí, má aspoň trochu zázemí, a má partnera, v kterém má oporu, kterému věří (a není podstatné, jestli se znají měsíc, nebo deset let a jestli jsou nebo nejsou manželé) A taky je jedno jestli je jí dvacet, nebo pětatřicet. Souhlas?

Magdo - rozhodně si nepředstavuju, že mateřství je idyla. A myslím, že mám o tom právě ještě méně ideálů, než když mi bylo dvacet (přeci jen jsem viděla pár miminek a pár kámošek, které usínaly uprostřed věty únavou) - nebo myslíš, že dvacetiletá holka je připravená lépe???

Omlouvám se, jestli jsem příliš zgenaralizovala to, že ty, které se brzy vdávaly a měly brzy děti jsou nešťastné - jsem moc ráda, že vyjímky existují a že jich je možná víc, než jsem si myslela.

Zuzko - nemám bavoráka a založení rodiny není podmíněno (alespoň v mém případě) lepším autem, než mají sousedi, ale tím, abychom se mohli odstěhovat z podnájmu - a to mi opravdu nepřijde jako nějaký nadměrečný luxus.

Jano - rozumím tomu tak, že když někdo své dítě pečlivě plánuje a snaží se sám sebe i dítě zajistit natolik, aby byl co nejméně na obtíž, tak ho potrestáme tím, že ho o těžce ušetřené peníze, připravíme? Bohatým vezmeme a chudým budeme dávat? Přerozdílení majetku jsme zažili, proboha, čtyřicet let. Já si opravdu myslím, že každý by měl být co nejvíce zodpovědný za svůj osud a ne se pořád věšet někomu na krk - vždyť ty mladé nebohé studentky měly možnost své těhotenství odložit na pozdější dobu a také si našetřit, mezitím, co ženy si nemůžou vybrat, kdy se jim podaří otěhotnět... Mimochodem - kolik starších rodiček znáš, co měly problémy s dětmi? Já znám nejméně čtyři, co měly děti po pětatřiceti (z toho dvě dokonce po čtyřicítce) a ani jedna problém neměla. Není ta statistka problémových těhotenství daná spíš tím, že část z těchto rodiček jsou naše romské spoluobčanky, u kterých se jedná o desáté, patnácté těhotenství, které pijí alkohol, kouří, žíjí ve špatných hygienických podmínkách atd???

Ale bohužel smutnou skutečností stále zůstává (a to je myslím to, na co se Jana především snažila poukázat), že nejhůř jsou na tom rodiny s malými dětmi - moje babička důchodkyně to jednou začala z legrace počítat a zhrozila se, když zjistila, že moje sestřenice (na mateřské s dvěma dětma) s manželem mají na hlavu mnohem menší příjem, než ona s důchodem. Jenomže to už je na úplně jinou debatu.
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Kdy je ... Pavla 26, Ondra skoro 7 měsíců 21.6.2001 22:1
*Kdy je nejlepší mít první dítě? sally 22.6.2001 0:24
**Re: Kdy je nejlepší mít první dítě? Julie, 14. tydnu 22.6.2001 1:26
**Re: Kdy je nejlepší mít první dítě? Zuzana,32 let,syn 8 let 22.6.2001 8:48
**Re: Kdy je nejlepší mít první dítě? Magda, 2 děti 22.6.2001 8:56
***Re: Kdy je nejlepší mít první dítě... Jarka, dvě dcery 22.6.2001 10:22
**Re: Kdy je nejlepší mít první dítě? Monika, 28, 12.tyden 22.6.2001 10:4

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.