| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Dětské zlozvyky

Zase ty nehty...

Náš starší syn si kouše nehty od cca 2,5 roku. Já jsem si je kousal taky, až do téměř nedávna, a ani teď se nedá říct, že k tomu nemám sklony. Mám kvůli tomu z dětství celkem traumatické vzpomínky, zvlášť když mi to rodiče dost zdůrazňovali. Pamatuju si ze školky na vzpomínku ohledně potenciální zlaté rybky, že jsem se rozhodoval, jestli bych si přál radši hodinky, které umí zastavit a vrátit čas (pod vlivem čtyřlístku) nebo odnaučit si kousat nehty. Rodiče buď slibovali výhody na pouti, nebo naopak hrozili různými opatřeními jako např. obalit prsty do pepře nebo je zabalit gázou. Hrozby (věřím že v dobrém úmyslu mě od tohoto zlozvyku odradit) byly také dost úderné: buď mi nehty zarostou nebo v lepším případě budu mít prsty jako paličky. Leč - nic tenkrát nepomohlo.
Proč to všechno píšu ? Protože sice vím, jak dítěti asi je, že také není rádo, že si je kouše, ale nevím jak mu pomoci (nevěděl jsem to ani jako dítě). Jen vím, že okamžik okusování přichází (alespoň v mém případě) v okamžicích stresu nebo když narazím na nějaký problém, který nedokážu hned hladce řešit. Jako takový momentální únik před realitou. Pozoruju to i u Štěpánka, že když je do něčeho zabraný, tak si nehtů ani nevšimne, ale když se zastaví a začne nad něčím přemýšlet, už má ruce v puse.
Usoudil jsem (i z vlastní zkušenosti z dětství), že nemá cenu ho pořád napomínat a dělat z té věci "velký problém" a tím ho ještě víc traumatizovat, spíš navrhnout nějakou odměnu, cíl, který by stál za to odříkání.
Poraďte nám prosím, jestli s tím máte někdo nějaké zkušenosti. Za každou radu budeme vděční.
Odpovědět
Průběh diskuze (14 názorů)
Zase ty nehty... Honza a Dana, Štěpán 3.5 roku, Veronika 6 měsíců 19.3.2000 17:56
*Re: Zase ty nehty... Mondy,syn 9 let,dcera 6 let 26.3.2000 21:10
**Re: Zase ty nehty... Kamila 27.3.2000 13:55
***Re: Zase ty nehty... Honza, syn 3,5 dcera 6 měsíců 4.5.2000 23:6
****Re: Zase ty nehty... Dita, dvě dospělé děti 5.5.2000 16:15
*****Re: Zase ty nehty... Petra,2 kluci 4 a 6 let 1.6.2000 12:49
******Re: Zase ty nehty... Jana, dvojčata, Katka a Honza 8 let 3.11.2000 15:34
******Re: Zase ty nehty... Petra,dcera 4 roky 6.4.2002 22:45
*****Re: Zase ty nehty... Radka (děti 2 a 4 roky) 4.10.2001 9:9
*****Re: Paní Ditě se dvěma dospělý... tom 18.4.2002 17:4
*Re: Zase ty nehty... Mirek, Filípek 20.4.2000 16:5
*Re: Zase ty nehty... Jitka, děti 8 a 12 28.6.2001 12:39
**Chybička se vloudila a můj příspěvek... Jitka, děti 8 a 12 28.6.2001 12:46
**Re: Zase ty nehty... Jaroslava (dcery 10 a 12 let) 4.2.2002 9:38

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.