| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

12.6.2001 18:50:09 Sylvie

Re: Bylo prima

Milá Iwono,
patřím k těm, kteří zde projevili nespokojnost s FTN. Přesto jsem nikdy nezapomněla, proč do porodnice jdu a ani jsem si porodnici nespletla s lázněmi. A myslím, že takovéhoto "omylu" se rodící ženy nedopouští. Jistě záleží na tom, co žena očekává. Moji lékaři (též mají výkony placeny ze zdravotního pojištění a ne přímo ode mne) patří mezi ty, kteří vědí, že pacient není jen něco, na čem je potřeba provést výkon, ale že má mozek, který používá a že citlivě vnímá, co se s ním děje. U nich se mi nikdy nestalo, aby byl můj zdravotní stav probírán před jinými pacienty, léčbu mi nepřikazují, ale navrhují a hlavně vše mi vysvětlí ještě dřív než vůbec stačím otevřít pusu, abych se zeptala. Netváří se, jako že existuje jenom jeden lékařský názor a to ten jejich. Vědí, že věty "No tak honem, honem..." se spíš hodí do komunikace pasáka s dobytkem než lékaře s pacientem, zvlášť když se nejedná o žádné akutní nebezpečí. Ve chvílích, kdy mi je zle, buď pro mne najdou slovo útěchy, nebo mě aspoň nedobíjej hloupými poznámkami. Nikdy mi nedali sebeméně najevo, že nemají čas odpovídat na mé otázky. Takže po mých pozitivních zkušenostech se zdravotnictvím byl pro mne pobyt v krčské porodnici trošku šokem. A nemyslím si, že by tuhle situaci spravilo víc peněz. Proč si to myslím? Manžel byl u porodu se mnou a přítomnost si zaplatil. Zaplatil částku, kterou si porodnice určila jako dostatečnou (v ceně rozhodně nebylo žádné školení, občerstvení ani jiné služby, jak nedávno vysvětloval ministr zdravotnictví v televizi). Snažil se chovat tak, jak se naučil na kurzu - pomáhat mi a zároveň nepřekážet personálu. A personál si ani neuvědomuje, jak moc jim pomáhal - jenom díky jemu jsem se sdržela všech sarkastických poznámek, které mě napadaly a případné spory se snažila řešit s úměvem, aby se z nich nestaly hádky. Přesto si některá z asistentek dovolila o něm psát hanlivé poznámky do dokumentace. Manžel napsal primáři kliniky, že si není vědom svého nevhodného chování a projevil přání osobně se setkat s autorkou poznámky a vyříkat si, čím jí tak vadil. Odpověď? Stížnost je neoprávněná, na oddělení je všechno v nejlepším pořádku. A tohle je věc, kterou nechápu, nečekala jsem, že by mu primář sprostředkoval rande, čekala jsem spíš nějakou formální omluvu. Pro mne z toho vyplývá, že si neváží těch, co k nim přijdou za státní peníze, ale ani těch, co k nim přijdou za své vlastní peníze. Takže nevidím důvod, proč bych měla pamatovat, že zdravotnictví je mizerně placené. Nechtěla jsem nic extra, jenom to, na co jsem zvyklá od jiných lékařů. Tím nechci nějak zpochybnit Vaše zážitky, jenom se mne dotkla ta poznámka o lázních.
Zdraví Sylvie
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
Re: Bylo prima Sylvie 12.6.2001 18:50
*Re: Bylo prima Iwona 19.6.2001 4:45
**Re: Bylo prima Baska, Vojta 6 měsíců 19.6.2001 10:33
***Baska Iwona - 2 deti, Zosia 05/04/01 a Tadek 19/06/99 24.6.2001 10:50
****Re: Baska Monika, 28, 13.tyden 25.6.2001 9:1
*****Re: Baska Baska 28, Vojta 6 mesicu 25.6.2001 12:32
*****Re: Baska Iwona 26.6.2001 22:44
******Re: Baska Tomas (tata Vojty) 27.6.2001 10:39
*******Re: Baska Monika, 28, 13.tyden 27.6.2001 11:31
*******strona Tadka i Zosi Iwona 28.6.2001 19:45

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.