| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

11.6.2001 11:09:45 Mirka, dvě ratolesti

Re: Do porodnice raději s tatínkem!

Vážená paní Kupcová,
mám upřímnou radost, že můj příspěvek vzbudil v Masarykově nemocnici určitou pozornost a těší mě, že dle Vašich slov podnikáte kroky k nápravě neutěšeného stavu. Přeji Vám i všem maminkám, které se u vás rozhodnou přivést na svět svoje miminko, aby se vše podařilo dotáhnout až do konce.
Je paradoxem, že k mé kritice péče na ambulanci a v porodnici jste se vyřádřila právě Vy, ačkoliv Vaše krátká přítomnost byla jedním z mála světlejších okamžiků porodu. Personál (a to nejen setry)především noční směny (i když denní nebyla o moc pozadu) pravděpodobně považují své zcela neprofesionální jednání za správné. Vážím si Vaší snahy vyjádřit se k tomuto případu a zjednat nápravu. Přesto si za svou kritikou situace v porodnici stojím. Nevyjadřovala jsem se totiž z nějakého náhlého popudu, ale zvažovala jsem velice pečlivě každé slovo. Byla jsem si vědoma toho, že ve vypjaté situaci, jakou porod jistě je, jsem chování okolí vnímala citlivě. Využiji-li poněkud pokulhávajícího srovnání,tak dnes je personál každého solidního obchodu veden ke vstřícnému a slušnému jednání se zákazníkem (a je to znát). Profesoinalita je vyžadována i v případě, že personál nemá dobrou náladu nebo ho bolí zuby. Totéž, ještě v daleko větší míře, by mělo být samozřejmostí u zdravotníků všeobecně a v porodnici zvlášť. Jak jste napsala, dnes už jsou mé pocity tvrzením proti tvrzení. Přesto skutečnosti, že nebyl k dispozici lékař, když ho bylo opravdu zapotřebí a že jsem byla umístěna k mamince s neléčenou angínou, se nedají oddiskutovat. Nechci žádným způsobem zpochybnit znalosti a zkušenosti sester, ale rodila jsem v porodnici právě proto, aby v případě potřeby byl lékař na místě. Na novorozeneckém oddělení jsem mluvila s řadou maminek, jejichž zkušenosti byly ve většině případů obdobné, někdy i horší. Bohužel přístup k internetu dnes není samozřejmostí a ne každá maminka má odvahu svůj názor vyjádřit nahlas. Shodli jsme se však v tom, že určitou dobu po otevření nového pavilonu porodnice byly ohlasy veskrze kladné. Souhlasím s Vámi, že pravděpodobně s kvantitou (přijímáním maminek ze širokého okolí)utrpěla kvalita. To však, v tom mi asi dáte za pravdu, není starostí maminek ani z blízka ani z daleka.
Vážená paní Kupcová, ještě jednou díky za ohlas a držím Vám palce při uvádění již zmíněných změn do života. Pevně věřím, že kdybych se náhodou někdy rozhodla pro třetí mimčo a vaši porodnici, budou mé zkušenosti ódou na radost. Hezký den přeje Mirka.
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Re: Do porodnice raději s tatínkem! kolektiv por. sálu Ústí nad Labem 5.6.2001 21:5
*Re: Do porodnice raději s tatínkem! Mirka, dvě ratolesti 11.6.2001 11:9
*Re: Do porodnice raději s tatínkem! Mirka, dvě ratolesti 11.6.2001 12:9

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.