| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

Re: Cestování veřejnou dopravou

Milá Petro a další,

které máte problémy při cestování veřejnou dopravou: předpokládám, že máte ústa a dostatek inteligence na to, abyste hned při nástupu do dopravního prostředku byla schopná zformulovat bez jakýchkoliv emocí jednoduchou žádost o uvolnění místa, na což coby těhotná máte podle většiny přepravních řádů nárok. Pokud by vám nikdo nechtěl vyhovět, záležitost řeší řidič.

Takto jsem to praktikovala jak po celé první těhotenství, tak i při současné graviditě, a ani při tom nemusím mávat těhotenskou průkazkou či cokoliv vysvětlovat. Za celou dobu mi nevyhověl pouze jeden cestující ruské národnosti, který byl buď hluchoslepý, nebo - což je asi pravděpodobnější - ohleduplnost k těhotným ženám do kultury mužské části tohoto národa příliš nezapadá.

Petro, ruku na srdce - vy sama byste poznala ženu v desátém týdnu těhotenství, abyste jí mohla sama od sebe uvolnit místo? Já ne.

Na závěr si dovolím zveřejnit výsledky svého soukromého sociologického průzkumu chování cestujících ve veřejné dopravě k ženám ve vyšším stupni těhotenství: bez požádání uvolňují místa zpravidla velmi mladí a velmi staří muži, dále ženy všech věkových kategorií s výjimkou nejmladších. Dívky do 20 let a muže ve věku 40-60 let je obvykle nutné o místo výslovně požádat.

Při cestování není vůbec nutné hrát si na mučednice a trpitelky a skromně čekat, až si vašeho stavu někdo všimne.

Srdečně zdraví

Martina
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Mdloby Petra, 26 let, 10.týden 5.6.2001 10:50
*Re: Mdloby Lída, syn 2 roky 5.6.2001 12:34
*Re: Cestování veřejnou dopravou Martina, Andulka 18m, 14. týden 5.6.2001 15:6
**Re: Cestování veřejnou dopravou Ilona 26 let 6.6.2001 8:43
*Re: Mdloby Jana, Viktor 14 měs., další mimi na cestě 6.6.2001 20:23

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.