| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Interrupce

23.5.2001 10:19:17 Jana*

Opět interrupce - koho soudit ?

Když jsem ležela v nemocnici, byly se mnou na pokoji 2 ženy.

1. asi 30 letá, byla rozvedená, na mateřské, žila se svým 2 letým synem u rodičů a jak tvrdila, neměla dost ani na to, aby uživila sebe a syna (bývalý manžel neplatil). S přítelem otěhotněla. Má ji člověk za interrupci odsoudit ? Protože neudělala vše proto, aby zabránila početí ? A co je to "uděla vše proti početí" ? Mě u ní jen ohromil ten chladný přístup style, doktoři pohněte s sebou, chtěla jsem jet o víkendu ještě lyžovat a teď tu mám místo toho ležet.

2. dívka měla kolem 25 let. Otěhotněla neplánovaně při užívání HA a s přítelem se rozhodli si dítě nechat. Její ošetřující lékař jí poslal na potrat, protože měla špatnpu sráživost krve a mohla by při těhotenství vykrvácet. Byla z toho zničená. Koho soudit ? Její lékař to o ní už hezkou řádku let věděl a mohl ji léčit. Teď ji budou asi 5 let léčit, než jí povolí další bezpečný pokus o otěhotnění, aby nehrozilo, že sama přijde o život. ten lékař nejen že tím zničil nový živol, ale absolutním způsobem došlo k ovlivnění života i té dívky. Prostě jí tak rodinu posunul někam ke třicítce.

Já jsem pro záchranu počatého života, určitě zachráním život, který počnu sama (nechci polemizovat nad otázkou vrozených vad apod., to si teď nepřipouštím), ale kdo má rozhodnout o tom, která z těch dvou má právo na potrat a která ne ? A když to jedné zakážeme, jakou máme jistotu, že to neudělá jinak, tedy že ten počatý život zachráníme ?
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Opět interrupce - koho soudit ? Jana* 23.5.2001 10:19

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.