| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

18.5.2001 6:07:33 Markéta (Lucinka 1.měsíc)

Porod v Kladně

Ahoj,
chtěla bych se s vámi podělit o svém zážitku z kladenské porodnice. Lucinka je moje první a tak jsem se samozřejmě velmi bála. U porodu jsem měla manžela, který mi velmi pomohl v první době porodní. Ta trvala skoro celý den, do porodnice jsem jela v 6 ráno s odteklo vodoua nepravidelnými bolestmi. Na přijmu mě prohlédl, milý a srdečný pan doktor (jméno si bohužel nepamatuji) mi všechno vysvětlil a po prohlídce mě předal porodní asistence. Ta s námi probírala, co už vím, předváděla mi, co mohu během 1. doby využívat, vysvětlila mi epidurál, prostě to bylo takové hrozně milé, až mi bylo k pláči, jak je na mně hodná. Chodila jsem po chodbě opřená o manžela, využívala sprchu, balón, podložky, během toho mne dvakrát prohlédli (stejný pan doktor - připadalo mi, že snad slouží věčně), porod stále v nedohlednu. A teprve po obědě jsem se odhodlala využít porodnické vany, kterou tam mají teprve krátce. To byla fantazie. Já se do ní bála lehnout, myslela jsem, že pak už nevstanu - měla jsem velké bolesti v kříži, ale bylo to super. Bolesti polevily a zpravidelněly. Lucince se navíc ve vodě moc líbilo, ozvy byly pravidelné (asistentka mě poslouchala ve vaně). Tam jsem si za průběžné kontroly asistenttky proležela celkem spokojeně tři hodiny. Pak se mi zdálo, že už to musí přijít, manžel značně znervózněl a začal pobíhat splašeně kolem. Asistentka tam byla coby dup, změřila odstup mezi stahy a zavelela ven z vany a na sál. No jo, ale já byla tak pěkně rozleželá. Nakonec mne z vany přenesla asistentka s manželem, otírali mne až na lůžku - všechno v pohodě, připnula mi pásy a do deseti minut byla s přispěním pana doktora Lucinka na světě. Cítila jsem se krásně, doktor i asistenstka nám blahopřáli k naší krásné holčičce, manžel ji ošetřil a hned mi ji přiložili k prsu. Musím říct, že jsem se velmi rozmýšlele, jestli rodit na Kladně. Slyšela jsem samé nepěkné věci, ale nelituju. Byl to pro nás krásný zážitek a všichni se ke mně i Lucince chovali skvěle, měli jsme nadstandart, ženské sestry pomáhali při kojení, dětské s maličkou, neměla jsem žádný problém. Dokonce jsme pro děťátko dostali dárkové balíčky od dvou firem - plenky, krémy, koupel, piškoty (ty určitě ztvrdnou - pak jí koupím jiné), přišla fotografka a udělala profi fotku, i když manžel fotil už na sále. Takže kladenské porodnici děkuji, že jsem takhle hezky mohla přivést ňaše děťátko na svět. Promiňte to dlouhé psaní, ale opravdu jsem byla spokojená a chtěla bych, aby se se mno radovali i jiní. Přeju všem maminkám, aby byly spokojené tak jako my. Markéta
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Porod v Kladně Markéta (Lucinka 1.měsíc) 18.5.2001 6:7
*Re: Porod v Kladně Stela, 28. týden 18.5.2001 14:12

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.