| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Plenky jednorázové

25.3.2003 11:25:44 Lucajda, Vojta a Petruška

Bezplínková komunikační metoda

Je až "rouhání" psát tento příspěvek do diskuze o plenkách, ale na druhou stranu kam.
Na tuto metodu jsem narazila před nedávnem a když jsem o ní sháněla informace na Internetu, nepovedlo se mi najít zhola nic. Existuje pár stránek v němčině, kterou neovládám a možná něco v angličtině. Jeden z odkazů sem umístím. Získala jsem však alespoň překlad článku z němčiny.
Zajímá mě, jestli některá ze zdejších maminek nemá náhodou s touto metodou zkušenosti. Obávám se ale, že nikoliv, protože ani vyhledávání na rodince nic nepřineslo. My už s tím začít nemůžeme, protože je Vojta moc velký (je třeba začít do 4.měsíce dítěte). Pokud se mi tato metoda zalíbí, možná to zkusím u dalšího dítěte.
Jen základní popis metody. Jde o sledování dítěte a včasné rozpoznání, že se potřebuje vyprázdnit. Dítě se svlékne a nechá vyonat potřebu třeba do nočníčku nebo záchoda. Nejde ale o nucení dítěte k tomuto, dítě musí chtít samo. Nemám na tuto metodu zatím vlastně žádný vyhraněný názor, spíš mi přijde zajímavá. Článek umístím na pokračování do deníčku http://denicek.rodina/bezplinek. Zatím tam nic není, protože mám zrovna málo času, ale už během odpoledne nebo večera se tam objeví první část.
Budu moc ráda za každý komentář, zkušenost ať už tady nebo v deníku.
Lucajda

Ještě odkaz na stránky autorky textu: http://www.s-line.de/homepages/bradfisch/eFamilieEC.htm
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Bezplínková komunikační metoda Lucajda, Vojta a Petruška 25.3.2003 11:25
*Re: Bezplínková komunikační metoda Lucajda, Vojta a Petruška 25.3.2003 11:26
**Re: Bezplínková komunikační metoda Lucajda, Vojta a Petruška 25.3.2003 11:28
***Re: Bezplínková komunikační metoda Lucajda, Vojta a Petruška 25.3.2003 11:30
****Re: Bezplínková komunikační meto... Ivana, Terka8/99, Šimon7/02 25.3.2003 11:42
*****Re: Ivano díky! Lucajda, Vojta a Petruška 25.3.2003 11:52

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.