| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Náhradní rodina

24.3.2003 22:42:11 Klárinka

Re: Howgh

Nedá mi to, abych ještě nereagovala na téma Filípek.
Předesílám, že nemám vůbec žádnou zkušenost s postiženými dětmi / kromě 14ti denní praxe v ústavu pro postižené děti - to je ale doba tak kratičká, že nemůžu říci, že bych rozuměla problému péče o postižené děti /.
Probrala jsem to téma s manželem a říkáme si, že je snad pro to dítě, které nikdo nechce natrvalo do rodiny lepší alespoň ta HP než aby bylo úplně samo ne? Je pravda, že za okolností, které popisuje Monika je to pro Filipa deprimující, když se vrátí z návštěvy zpět do ústavu a je znemožněno, aby byl navštěvován každý den.
Ale kdyby bylo umožněno, aby byl přemístěn do zařízení odkud by bylo možno si ho vzít dom jak to popisuje Monika, tak by mu to prospělo ne?
V podstatě by tam přespával, kvůli péči která je u něj nutná - jestli to dobře chápeme.
Určitě je pravda, že postižené děti jsou mnohem více citlivější než ty ,,zdravé,, ale je to s nimi tak, že když ne úplně do rodiny tak raději vůbec nic? Vždyť u ní se naučil chodit a mluvit a určitě by se mu věnovala dál.
Nevím, možná to vidím špatně.
Daniela je tu mezi námi jediná, která má bohaté zkušenosti s péčí o postižené, už jsem tu několikrát psala, že ji obdivuji jak dokáže bojovat nejen za svého Lukáška ale i za svůj projekt na pomoc druhým, fandím jí a držím pěsti.
Ale myslím si, že Monika má snahu pomoci a není jí lhostejný osud Filípka. Snaží se o to, aby mu pomohla přes všechny těžkosti, které jsou s její snahou spojeny.
Paní sociální, o které se v té souvislosti napsalo neznám a její názor také ne a nijak se k jejímu postoji nevyjadřuji.
Mám ale nějaké své zkušenosti, dále pak i z rodiny a od pár známých a vím, že zdaleka ne všichni, kteří mají co dělat s NRP to dělají především pro ty děti, se snahou umístit je co nejdříve do náhr. rodin.Bohužel taková je realita a já cítím jako velké plus, že je tu např. FOD a vůbec všichni lidičky, kterým to není lhostejné. teď nemyslím jen Filípka, ale všechny potřebné, ať ,,zdravé,, nebo postižené.

Mějte se všechny sluníčkově.
Dobrou noc K.
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Re: Howgh Klárinka 24.3.2003 22:42

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.