| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Hračky

2.5.2001 11:06:50 Zuzana,32 let,syn 8 let

pušky nebo sporáky?

Víte,já nevím,nechci tady psát zase svůj názor jako v diskuzi "hračka roku",netvrdím,že puška,pistol,či dýka jsou ty nejsprávnější hračky,to rozhodně ne,ale...Podle mně je důležité,co dětem vštěpujeme,co je učíme.Můj syn má "zbraní" až-až.Je to správný bojovník,chodí na judo a chce chodit i na karate.Velice dobře však ví,že jsou to jen hračky.Sám vidí v televizi co opravdové zbraně způsobují,ve správách je toho denně dost.Když na amerických školách spolužák zastřelil a zranil své spolužáky,nechápal to.Ptal se "mami,proč to ten kluk udělal?A kde vzal opravdovou zbraň?"Ostatně myslím si,že hodně dělá systém.Momentálně si jaksi nemůžu vzpomenout na případ,že v Čechách mělo dítě školoupovinné zbraň a použilo ji proti svým spolužákům,nebo učitelům (i když možná se to stalo).Ale jak často vidíme takové zprávy z Ameriky,z té úžasně vyspělé země na tak vysoké úrovni a jak často vidíme takové zprávy z Čech?Jakou šanci má dítě v Čechách koupit si zbraň?Bezpochyby nulovou,kdežto v Americe je to velice jednoduché.Ostatně když to vemete do detailů,tak holčičkám by se neměli kupovat hračky typu "dětská kuchyň",je tam přece sporák.A je 100x pravděpodobnější,že když máma bude vařit,holčička v nestřeženém okamžiku přijde ke sporáku a šáhne na tu rozžhavenou plotýnku,nebo stáhne vařící vodu na sebe,než že kluk se doma dostane k opravdové zbrani.A tragedie je na světě.
Já si se synem na vojáky hraju i na Indiány.Střílíme po sobě,mečujeme se a padáme na zem,jsme špinavý jako čuňata,ale jsme spokojeni a šťastný.Jako dítě jsem se na vojáky hrávala s mím dnes již bohužel mrtvým bratrancem a mám tak na něho i své dětství krásné vzpomínky.A chci aby můj syn měl taky krásné vzpomínky na své dětství,prostě si nemyslím,že dělám něco špatného tím,že si hrajeme na vojáky.
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
pušky nebo sporáky? Zuzana,32 let,syn 8 let 2.5.2001 11:6

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.