| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Mezi námi maminkami

1.5.2001 20:13:36 Zuzana

Ďakujem za odpoveď

Ďakujem Vám obidvom veľmi pekne za povzbudenie.
Človeka poteší, keď vie, že nemá také pocity sám. Pevne verím, že to naozaj chce len čas a že si nakoniec s tým novým človiečikom na seba zvykneme. Aj keď zatiaľ počas jedného dňa dokážem voči dcérke cítiť aj veľkú lásku aj veľkú zlosť či nervozitu. Niekedy mám pocit, že jej už dokážem poskytnúť potrebnú starostlivosť (kúpanie, prebaľovanie a pod. sme už zvládli), ale nedokážem jej dať takú lásku ako by si zaslúžila a potrebovala. Mám proste pocit, že ju nemám dosť rada. No a o pár hodín, keď mi spinká v náručí, rozmýšľam zase úplne inak. Potom si vyčítam, že som už dva týždne strávila zbytočným trápením sa a nedokázala som si vychutnať tie dni, ktoré sa už nikdy nevrátia. No ale snáď to už bude čím ďalej tým lepšie. Veľmi mi pomáha aj to, že som pochopila, že väčšinu vecí, ktoré som sama alebo s manželom robila pred jej narodením, sa dajú robiť aj naďalej, len sa trošku treba prispôsobiť novému členovi rodiny. Nemusím sa teda báť, že už nič nebude ako predtým. Takisto mi došlo, že aj predtým som nemohla robiť vždy to, čo som chcela, ale musela som sa prispôsobovať iným ľuďom, práci, škole a pod. A keď teraz nemôžem spať, lebo malá plače, snažím sa opakovať si, že aj predtým som nespávala napr. kvôli učeniu na skúšky. A predsa len prispôsobovať sa vlastnému dieťatku je krajšie. Ešte raz vďaka.

Zuzana
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Popôrodný strach Zuzana, 28r. + dcérka 13. dní 30.4.2001 11:22
*Re: Popôrodný strach Darja, 23 let, dcera 7 měsíců 30.4.2001 19:58
*Re: Popôrodný strach Kamila. dcera 2 1.5.2001 5:20
*Ďakujem za odpoveď Zuzana 1.5.2001 20:13
*Re: Popôrodný strach Marta, 33 r., syn 15 měs. 1.5.2001 22:4

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.