| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

18.3.2003 8:29:12 Adriana

Re: slovensky rodny list

Ahoj Lucy,
s vybavovanim slovenskeho RL mam uplne cerstve skusenosti. V prvom rade potrebujes britsky RL dietata, na ktorom musi byt razitko - apostila (neviem, ci som to spravne gramaticky napisala). Je to velke stvorcove razitko, ktore potvrdzuje legalitu dokumentu. Nezijem v Britanii, takze Ti neviem poradit, na ktorom urade Ti RL orazitkuju apostilou. Informaciu by Ti mohli dat na slovenskej ambasade. Tento RL je potrebne dat prelozit do slovenskeho jazyka sudnemu prekladatelovi. Kontakt na sudnych prekladatelov z angl. do sl. jazyka by Ti mohli poradit opat na ambasade.
Dalej budes potrebovat:
- Tvoj rodny list
- sobasny list (ak si sa nevydavala na Slovensku, tak prelozeny do sl. jazyka)
- Tvoj pas
Originaly tychto dokumentov som odniesla na ambasadu (urcite nie je nutne ist tam osobne, musis sa s nimi dohodnut), pracovnicka ich okopirovala a overila (za overenie sa plati).
Este som vyplnila zopar tlaciv a to bolo vsetko. Vybavenie RL trva 2-3 mesiace, ak si dobre pamatam.
Nerozumiem, preco Sarka vybavovanie rodneho listu vzdala, mne sa to nezdalo take komplikovane.
Prajem vela uspechov.



Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
slovensky rodny list Lucy  17.3.2003 17:49
*Re: slovensky rodny list Sarka 18.3.2003 6:43
*Re: slovensky rodny list Adriana 18.3.2003 8:29
**Re: slovensky rodny list Jana Z. 18.3.2003 8:43
***Re: slovensky rodny list Adriana 18.3.2003 9:38
***Re: slovensky rodny list Radka a Anicka 18.3.2003 14:44
****Re: slovensky rodny list Jana Z. 18.3.2003 14:53
**Re: slovensky rodny list Lucy 18.3.2003 11:53

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.