| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

16.3.2003 22:26:44 evullenka

Re: Porod na Obilňáku

Milá Dano,
já jsem taky rodila na Obliňáku přesně 24.12.2001. Když jsem si volala do porodnice ve čtyři hodiny ráno, abych se zeptala jest-li ty potíže které mám můžou být už porod (bydlíme totiž 60 km od Brna a tak jsem nechtěla panikařit - byla jsem prvorodička, takže jsem byla ze všeho dost vystrašená). Čekala jsem dvojčata, která se měla narodit až v únoru 2002. Podotýkám, že sestra byla v telefonu velmi příjemná. Lékař, který mě přijímal byl trochu nevrlý, protože jsem hod zřejmě vzbudila řekl mi "ženská Vy jste si vybrala tedy den," ale já jsem to brala všechno s nadhledem a s humorem. Ono taky nic jiného mi v tu chvíli nezbývalo, protože jsem věděla, že mne ten doktor bude rodit. Porod byl velmi krátký už v sedm hodin se mi narodil první chlapeček a za 20 min druhý. Musím říct, že porodní sestra byla skvělá pořád mi dávala napít čaje a po porodu mi dokonce přinesla vánoční snídani. Chlapečci byli moc malí takže jsme pár týdnů byli na JIP a tam žádný problém nebyl jenom si pamatuji, že nám sestra pořád připomínala plenky, jenže byly svátky a všude zavřeno a potom inventury. Měli jsme doma plenky koupené, ale všechny byly až od 3 kg. A kluci nevážili ani 2 kg. V té době se totiž plenky pod 2 kg nedaly sehnat jen ve speciálních lékárnách a jak jsem už psala byly svátky.
Po nějaké době nás převezli taky na odd.11 a tam jsou dost zvláštní pravidla. Já jsem měla moc málo mléka a když jsem odstříkávala tak jsem na to potřebovala alespoň 1/2 hodiny před návštěvami, abych vůbec mohla být se svými drobečkami. A tam byla jedna sestra, která mi otevírala a hned na mne spustila "co tady chcete, návštěvy jsou až za půl hodiny?" a když jsem jí řekla, že můsím odstříkávat tak se na mne tak zadívala jako bych byla divná, ale já jsem si z toho hlavu nedělala. Taky mi dost trvalo si zvyknout na to přehnané umývání si rukou, když jsem pohladila jednoho chlapečka tak jsem si musela jít umýt ruce abych mohla chytat toho druhého. Nakonec jsem si taky zvykla. Po čase jsme se tak nějak "zkamarádili" se sestrami a všechno bylo hned fajn. Nechtěla jsem dělat nějaké problémy, protože jsem tam měla svoje dvojčátka a nechtěla jsem aby se to chování sester projevilo na případné péči.
Domů jsme se dostali až za měsíc a něco. Víš, musíš to brát všechno s nadhledem. Ty sestry dělají svou práci (i když někdy dost přehnaně), nejlepší sestry jsou ty nejmladší ty se chovají naprosto skvělé.
Musím říct, že kdybych rodila znovu tak se nerozmýšlím a budu volit zase Obilňák.
e.
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
Porod na Obilňáku Dana (Dcerka Kristýnka 3,5 m) 24.1.2003 2:25
*Re: Porod na Obilňáku perdita 25.1.2003 10:24
**Re: Porod na Obilňáku Dana 25.1.2003 22:51
***Obilňák nebo Bohunice??? andrea 31.1.2003 18:54
****Re: Obilňák nebo Bohunice???  31.1.2003 20:15
*****Re: Obilňák nebo Bohunice??? Martina 9.2.2003 20:0
******Re: Obilňák nebo Bohunice??? Ivana, Terka8/99, Šimon7/02 9.2.2003 20:5
*******Re: Obilňák nebo Bohunice?... Gabi, 2+22tt 10.2.2003 10:46
********Re: Obilňák nebo Bohunic... Ivana, Terka8/99, Šimon7/02 10.2.2003 18:38
*Re: Porod na Obilňáku evullenka 16.3.2003 22:26

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.