| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vaničky a nočníky

15.3.2003 16:55:20 Věra M

Tummy Tub

Milé maminky a miminka!
Já mám s kýblíkem velmi dobré zkušenosti. Svého druhého syna jsme koupali jenom v kýblíku Tummy Tub a bylo to pokaždé to nejspokojenější miminko. Kýblík má pro děti velký význam z několika hledisek. Především když mimi přijde na svět, ztratí najednou svůj ohraničený prostor a kýblík mu poskytne podobný prostor na jaký bylo zvyklé v bříšku. Je to pro něj velmi uklidňující a poskytuje mu to určitý pocit jistoty. Totéž platí i pro prostředí ve vodě až po krk, ve které se vznáší opět podobně jako u maminky v bříšku. Je to prostě příjemná vzpomínka na maminčino bříško. Děti se proto v v kýblíku velmi snadno zklidní, uvolní se a tak je možno koupat v kýblíku při bolení bříška - miminko se uvolní a prdíky v teplé vodě vyjdou ven, nebo i při zvýšené teplotě miminka je možné jej zchladit v krátké chladnější koupeli. Co se týká mydlení dětí, myslím si, že to není nutné. Miminko se přece nemá kde "ušpinit". Po každé stoličce i čurání se otírá zadeček mokrými kapesníčky nebo jej umýváme a jinak je mimi vlastně čisté. Obličejovou část můžete tamponky omýt na přebalovacím pultu před koupáním. A mohu Vás ujistit, že při troše zkušeností zvládnete mimčo umýt i v kýblíku dětským šamponem jednou rukou, když mimčo budete mít bříškem položeno na ruce druhé. Nepoužívejte v kýblíku koupelové oleje, miminko pak klouže a špatně se drží! Používejte raději dětské koupele. Až se mimi naučí samo sedět je koupání v kýblíku hračka. Určitě se investice vyplatí! Zkuste si představit sebe. Kde by bylo koupání příjemnější - v hlubokém bazénku ve vodě po krk nebo ve vaně, kde Vám čouhají z vody ramena, kolena a bůhví co ještě?! Tak Vám všem přeju šťastnou ruku při rozhodování mezi vaničkou a kýblíkem. Všechny kýblíkové fandy zdraví Věra M!
P.S. Na webové stránce Brandýského mateřského centra (www.bmc.brandysnl.cz)lze kýblíky objenat i na dobírku. Nebo se přijeďte podívat osobně! Máme spousty užitečných věcí nejen pro miminka, ale i pro těhulky a větší děti. Těšíme se na Vás:-))
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Tummy Tub Věra M 15.3.2003 16:55
*Re: Tummy Tub Tereza, bříško, 34t. 15.3.2003 19:15
**Re: Tummy Tub Jana CAM 16.3.2003 16:12

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.