| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Spánek

13.3.2003 22:25:08 Eva, Hanička (16m.)

Re: SOS - nevíme jak na spaní

Dobrý večer,
u čtyřměsíčního miminka si nejsem naprosto jistá. Já jsem byla ještě hodně nervózní z jejího pláče, a tak jsem se ji snažila uklidňovat co možná nejdříve. Cesta vyplakání se končila jejím hysterickým záchvatem.
Večerní ukládání bylo samozřejmě spojeno s kojením. Hanička pila, dokud neusla a potom jsem jí opatrně přenesla do postýlky, bylo to kolem 20 hodiny. Budila se hodně často a rozhodně to nebylo jenom hlady. Moje snahy o uklidnění končily dalším kojením. Ale jakmile nastoupil manžel, sice s pláčem (nic hrozného),přesto se nechala ukonejšit v jeho náruči a taktéž položit do postýlky.
Nakonec jsme se dohodli a týden spali manžel s holčičkou jenom oni dva. A já si říkala, že zázraky se dějí. Po třech dnech šlo všechno jako po drátkách a na konci týdne už byli sehraný tým : pochovat, pohladit a rychle položit zpátky do postýlky. Nesmím zapomenout na dvě věci : 1. Kňourání nepovažuji za srdceryvný pláč a snažíme se ho ignorovat, dokud v pláč skutečně nepropukne. 2."Zázrak" se odehrál, když malé bylo 7 měsíců.
P.S. Poté začly prázdniny, cestování sem a tam, Haniččino zvykání si na nové prostředí a opět nastoupila maminka. V září jsme začínali jakoby od nuly.
Určitě má cenu to zkoušet, neboť i malá miminka dobře vědí, co nechtějí. Na nás je, abychom je přesvědčili o tom, že např. spaní v postýlce není žádná tragédie. Naopak se daleko lépe vyspí než namačkáni na rodiče.

Hanička chodí během dne spát ve 12 hodin ( po obědě ) a spí do dvou i tří hodin odpoledne.
Mnoho úspěchů s uspáváním !
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
SOS - nevíme jak na spaní Katka, 14 měs. Štěpánek 12.3.2003 20:34
*Re: SOS - nevíme jak na spaní Eva, Hanička (16m.) 12.3.2003 22:57
**Re: SOS - nevíme jak na spaní TINKEBELKA 13.3.2003 9:57
***Re: SOS - nevíme jak na spaní Kahlan+5 13.3.2003 21:24
***Re: SOS - nevíme jak na spaní Eva, Hanička (16m.) 13.3.2003 22:25
****Re: SOS - nevíme jak na spaní TINK 14.3.2003 16:38
*****Re: SOS - nevíme jak na spaní TINK 14.3.2003 16:45
******Re: SOS - nevíme jak na span... Kahlan+5 15.3.2003 10:36
*Re: SOS - nevíme jak na spaní Klárinka 15.3.2003 12:21

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.