| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Tchán a tchyně

26.4.2005 15:02:16 Meluzína

zamyšlení (nejen pro Nokii)

Napadlo mě proč se tolik z nás nechává trápit od tchýní. Kdo je to tchýně? Pro většinu zde diskutujících určitě není druhou maminkou (jak by to asi bylo ideální). Je to cizí paní, se kterou se náš život protnul v bodě kdy jsme si vzaly jejího syna. Takže manželova matka. To jí ale nedává právo mluvit nám do života. Ona už jednu svou rodinu měla, kterou si "zařídila" podle sebe a stejnou možnost musí mít i její syn a jeho žena. Ano, může nám poradit, neměla by však rady vnucovat. Neměla by rozhodovat kam pojedem na dovolenou nebo co si koupíme do domácnosti. Měla by respektovat jak vychováváme svoje děti, i když si o tom asi myslí svoje. Kolik z nás by si nechalo organizovat život sousedkou nebo kolegyní? A přece třeba sousedka nebo kolegyně jsou nám mnohdy bližší než manželova matka... Zastávám názor chovat se ke tchýni zdvořile. To ovšem neznamená, že jí všechno odkývu a na všechno přistoupím. Všechno má své hranice a pokud selžou pokusy o dohodu, není opravdu nutné vycházet s ní za každou cenu. Slušnost ano. Ale ne poslušnost.

Ani nevím proč jsem to začla psát. Možná proto, že během měsíce mě čeká návštěva ženy, s níž si nemám co říct, která má úplně jiné životní hodnoty, a kterou bych dobrovolně sama nenavštívila, kdyby nebyla manželovou matkou :)
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
zamyšlení (nejen pro Nokii) Meluzína 26.4.2005 15:2

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.