| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : LMD a hyperaktivita

21.4.2005 14:11:46 kačka

Re: Poznatky z nové školy

Ahojky, tak som celkom ostala milo prekvapena, ked som si precitala tv. prispevok, pretoze mi to prislo, akoby som citala o svojom synovi.
Chodi do 1. triedy a od zaciatku su s nim problemy ake popisujes Ty - moj syn ma LMD a diagnostikovanu disgrafiu, ale v skole to stale skripe.
Aj cez jeho maximalnu snahu, je abnormalne zivy, vyrusuje, neposlucha, popichuje ostatne deti a pod. p. ucitelka si s nim evidentene neda rady, snycik na seba strhava pozornost po dobrom aj po zlom, takze vsetkym s toho tecu nervy, decka sa s nim nechcu hrat. Cez hodiny reaguje tak, ze to nestiha, pritom je chytry, doma si pracu nikdy neodflakne, tak ako v skole.....proste to nechapem.
Neustale nosi zo skoly poznamky, ze nerespektuje skolsky rad a pod. p. ucitelka je sice spec. pedagog, ale mam dojem, ze to prakticky nezvlada - hlvane jeho. Teraz cakame miminko a skutocne mi niekedy pride fakt, ze ma poznamky za to, ze beha cez prestavku v triede neadekvatny a zatazujuci ako stresovy faktor pre celu rodinu. V konecnom dosledku zistim, ze to decko behalo ako ostatny a len preto, ze ju na slovo hned neuposluchne dostane poznamku na stranu a pol !!!!!
Navyse ma sklamal pristup ucitekly kt. trvala na diagnostikovani disgrafie a ked sa tam stalo, tak mu to v znamkovani niako nezhodnotila. Znamkuje ho stale rovnako prisne, aj ked on sa strasne snazi a mnoc sa uz polepsiel - stale nieje spokojna - v posudku ma pritom napisane, ze to ako pise, je jeho maximum a nemali by byt na neho kladene zvysene naroky, lebo nieje v jeho silach ich zrealizovat. Toto vobev ucitelka neakceptuje a decko nosi zo skoly 2-3 z pisana, je s toho nestatsny a frustrovany, no a my samozrejme snim.
Preto sa obavam, ze je z velkej casti problem v ucitelke, aj ked je spec. pedagog - myslim, ze realne to nezvlada. preto s nou vzdy dost konfrontujem, ovsem netusim ci to bude mat neaky kladny dopad na mojho syna - to snad ukaze az cas.
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Poznatky z nové školy šiška+3 21.4.2005 8:54
*Re: Poznatky z nové školy kačka 21.4.2005 14:11
**Re: Poznatky z nové školy Jáňa+tři sluníčka 21.4.2005 14:18
***Re: Poznatky z nové školy Jáňa+tři sluníčka 22.4.2005 10:40
****Hurá,hurá Jáňa+tři sluníčka 22.4.2005 10:47
*****Re: Hurá,hurá Jája(3děti) 22.4.2005 11:4
**Re: Poznatky z nové školy šiška+3 22.4.2005 8:58

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.