| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Porod a problémy s ním spojené

Re: Předporodní vyšetření

V dnešní době obrovských možností ultrazvuku je bolestivé vaginální přežitkem, které dokládá zvrácenost našeho zdravotnictví a zejména přístupu některých gynekologů (i porodníků). Bohužel nezbývá, než proti vyšetření prováděnému takovým způsobem protestovat a nenechat si ho líbit. Sama mám podobnou zkušenost, jde o to nenechat se vyvést z rovnováhy poznámkami o hysterkách, které ohrožují své dítě a pod. Když půjde do tuhého, sestře nezbyde, než přivézt stoleček s ultrazvukem z jiné místnosti (a v tom je jádro problému). Vcelku jsem odolávala, když vyšetření začalo být bolestivé, prostě jsem řekla dejte tu ruku ven, v jednom případě jsem ji doktorovi prostě vytáhla. Pak už jsem měla pokoj po celé asi čtyři hodiny zbývající do porodu mé holčičky. Nevím zda-li to udělali úmyslně, ale po porodu placenty, když zrovna manžel odešel na toaletu, mi znovu přiložili mé dítě na břicho a bez upozornění mě začli vyšetřovat nástroji, které velikostí i tvarem připomínaly zednické lžíce. Bolestivost takového vyšetření byla horší, než samotný porod. Nemohla jsem se bránit, když jsem nechtěla aby mi Janička spadla na zem. Teprve s příchodem manžela toto mučení přestalo, když mi potom doktorka (byla velmi mladá) sdělila, že vyšetření mi provedla, protože ještě nikdy neviděla dělohu s rozevřeným hrdlem. Kdybych mohla, tak bych jí dala alespoň pár facek. To vše bylo v Praze u Apolináře.
Jitka.
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Předporodní vyšetření Pavlína, Ondra 4 /2 měsíce 14.4.2001 16:25
*Re: Předporodní vyšetření Magda, 2 děti 14.4.2001 19:28
**Re: Předporodní vyšetření Darja, půlroční dcera 15.4.2001 9:59
***Re: Předporodní vyšetření Jitka 25 let, Jana 5 měsíců 17.4.2001 7:59
****Re: Předporodní vyšetření Darja, půlroční dcera 17.4.2001 14:14
*****Re: Předporodní vyšetření Jarka dvě děti 17.4.2001 18:3
****Re: Předporodní vyšetření Lenka 35. týden 18.4.2001 22:23
*****Re: Předporodní vyšetření Linda, Sara 3 měsíce 20.4.2001 21:44
*****Re: Předporodní vyšetření Dora, t.č. potřetí těhotná 12.5.2001 14:46
******Re: Předporodní vyšetření Mirka 24.5.2001 16:27
***Re: Předporodní vyšetření Marcela s Vandou 11 m. 17.4.2001 8:43

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.